Návod, jak připojit AirPods k Android a Windows

I když jsou AirPods většinou využívána s produkty Apple, můžete je připojit i k řadě jiných zařízení, tedy včetně těch s Android OS a Windows.

Návod, jak připojit AirPods k Android OS a Windows i Zdroj fotografie: NeedPix
                   

Mezi taková patří i mobilní telefony a tablety s Android OS, nebo laptopy a další přístroje s Windowsem. Mnoho uživatelů sice využívá na PC drátových sluchátek, kdo je však zvyklý na pohodlí, většinou nedá na AirPods dopustit. Spárování s jinými systémy přitom není o nic složitější než v případě iPhonu nebo počítačů Mac. Fungovat však bude pouze poslech hudby a telefonování, včetně ovládacích gest, třeba Siri je ale závislá na zařízeních Apple.

Spárování AirPods se systémem Android

Nestává se příliš často, že by si uživatelé koupili bezdrátová sluchátka Apple k telefonům s Androidem. Kdo je ale zvyklý na jejich používání a chce je připojit třeba ke služebnímu mobilu, může to provést stejně jako u jiných, vysvětluje PCmag:

 1. Otevřete systémové „Nastavení“
 2. Přejděte do „Bluetooth“ (obvykle v sekci „Připojení“ nebo „Sítě“)
 3. A posuvníkem bluetooth aktivujte
 4. S AirPods pouzdře otevřete víčko a přiložte to blízko mobilu
 5. Na zadní straně držte tlačítko, dokud nezačne kontrolka blikat bíle
 6. Následně se AirPods objeví v seznamu
 7. Klepněte na ně a spárujte je s Android OS

Jak připojit AirPods k Windows OS

Ne každý si pořizuje počítač od Applu a zůstává tak u některého s operačním systémem Windows. Ať kvůli financím, práci, nebo protože by nevyužil jeho potenciál. AirPods lze připojit nezávisle na značce PC, včetně tabletů, vysvětluje HelloTech:

 1. Otevřete aplikaci „Nastavení“
 2. V hlavní nabídce vyberte „Zařízení“
 3. Hned nahoře jděte do „Bluetooth a další zařízení“
 4. V sekci „Přidat zařízení“ zvolte „Bluetooth“
 5. Poté vložte AirPods do pouzdra a otevřete víko
 6. Na zadní straně držte tlačítko, dokud nezačne kontrolka blikat bíle
 7. Sluchátka by se měla objevit v sekci „Přidat zařízení“
 8. Vyberte je a zvolte „Připojit“

Co za funkce bude zachováno

I když bude většina gest deaktivována, bude fungovat alespoň ta základní. Jedná se o dvojité poklepání, které způsobí příjem / ukončení hovoru nebo spuštění / pozastavení přehrávání hudby. Krom toho bohužel jiná gesta nefungují, výhodou je ale dosah bluetooth, který bývá delší než u většiny levnějších sluchátek; ta ve stejné cenové kategorii však nabízí podobný komfort.

O jaké funkce AirPods přijdete

Jelikož se jedná o sluchátka navržená pro ekosystém Apple, budou v plném rozsahu fungovat pouze s iPhonem, Macem a jinými přístroji této značky. Zachován zůstane prakticky jenom přenos zvuku (dovnitř i ven) a pár ovládacích gest, upozorňuje USAtoday:

 • Siri: asistentka je přímo vázaná na iOS, iPadOS a macOS, pročež sluchátka připojením k jinému sytému o tuto službu přichází.
 • Automatická detekce uší: v iOS dojde k pozastavení přehrávání hudby, jakmile jedno nebo obě sluchátka vyndáte z uší. Na Androidu ovšem tato funkce nefunguje.
 • Dvojité poklepání: normálně ho lze nastavit ke spuštění Siri, zastavení / pokračování v přehrávání, nebo k přepnutí na další / předchozí skladbu, kdežto jinak funguje pouze jedna z funkcí.
 • Automatické přepínání: ačkoli mezi Apple přístroji je zajištěno přepínání bez vašeho zásahu, u jiných OS se musí provádět ručně.
 • Kontrola baterie: během připojení k mobilnímu telefonu s Android přijdete o možnost požádat Siri o stav baterie, nebo se podívat na widget. Funkci však zastoupí aplikace AirBattery.
 • Poslech jedním sluchátkem: z důvodu ochrany zvuku musíte používat levé i pravé sluchátko.
 • Jednoduché spárování: zatímco na Apple přístrojích dojde k automatické detekci AirPods, na jiných je musíte připojit ručně.
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články