WhatsApp má konečně tmavý režim. Jak ho zapnout? (iOS i Android)

Tmavý režim dorazil konečně i na WhatsApp. Aktivace je jednoduchá a barvy jsou krásně syté. Dark mode je pro WhatsApp dostupný na iOS i Android.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Neznámo proč trvalo testování tmavého režimu pro WhatsApp nezvykle dlouho. Zatímco v jiných aplikacích provedl Google implementaci co nejdříve, u oblíbené chatovací aplikace si dal na čas. Výsledek je však povedený, černá je skutečně černá, a aktivace je možná pro všechny s Android 9 a novějším, nebo s iOS 13 a novějším.

Zdroj fotografie: Pixabay

Někdy se tmavý režim ve WhatsApp zapne sám

Máte-li na svém Android telefonu OS Android 9 (nebo nadstavbu z něj vycházející), nebo na iPhonu iOS 13, stačí aktivovat tmavý režim přímo v systému. Po jeho zapnutí bude WhatsApp automaticky v černém převleku. Jestliže už tmavý režim aktivní máte, ale WhatsApp je stále světlý, zkuste ho aktualizovat. Kdyby se ani tak nepřepnul, koukněte na postup níže a zapněte ho ručně.

Jak zapnout tmavý režim ve WhatsApp ručně

Pokud se vám WhatsApp nepřepne na tmavý režim automaticky, zapněte ho ručně:

  1. Spusťte aplikaci WhatsApp
  2. Vpravo nahoře klepněte na nabídku (tři tečky vedle lupy)
  3. Zvolte „Nastavení“ a přejděte do „Chaty“
  4. Nahoře vyberte „Režim“
  5. Místo světlého vyberte tmavý a potvrďte

WhatsApp se následně přepne do tmavého režimu, který je vidět nejenom v nastavení, ale i napříč konverzacemi. Osobně mi tmavě zelený podklad zpráv na tmavě černé moc nesedí, je málo kontrastní, ale celkový dojem i čitelnost jsou velmi dobré.

Info: V obou případech je potřeba mít aktuální verzi aplikace. Zda-li ji máte zjistíte jednoduše tak, že si aplikaci vyhledáte v obchodě Google Play nebo AppStore. Pokud se nabídne aktualizace, proveďte ji; v opačném případě už poslední verzi máte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Lékaři varují před častým užíváním aspirinu. Na pozoru by se měly mít obzvláště osoby starší 60 let, ale rizika by měl znát každý
DámskýDeník.cz
Matka běžně nechávala malého syna, aby si hrál s tabletem. Navždy bude žít s pocitem, že mu způsobila trvalé následky
Události247.cz
Šéfka švédské diplomacie dnes podepsala žádost o členství v NATO
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než je samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení