Zaheslování fotek a jiných aplikací na iPhonu

Chcete-li udržet informace v nějakých aplikacích na iPhonu v soukromí, můžete je uzamknout. Možnosti jsou však velmi omezené.

iPhone - aktualizace iOS i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Apple prozatím nepřidal oficiální funkci, která by umožnila chránit každou aplikaci zvlášť. Jednalo by se přitom o vychytávku, která by zásadně zpříjemnila užívání mobilu a ještě více podpořila soukromí uživatelů. Přesto však existují aplikace, které lze na iPhonu zamknout přímo v nastavení, nebo pomocí třetí strany. A navíc lze využít okliky, kdy nastavíte časový zámek na úplně všechny aplikace.

Fotky zamknete pomocí stažené aplikace

Aniž byste se museli obávat o své soukromí, existuje řada aplikací, co umí zabezpečit vaše fotografie i videa tak, aby se k nim nikdo cizí nedostal. Dobře funguje aplikace GalleryVault (dostupná zdarma), která fotografie na iPhonu nejenom zahesluje, ale také přední kamerou vyfotí každého, kdo zadá špatné heslo (mnozí zkouší klasiku jako 1234 nebo 0000).

Takových aplikací existuje pochopitelně více a asi nejlépe je hodnocená Photo Vault, která je rovněž zdarma. Možností je také uzamykání fotografií do aplikace „Poznámky“.

Uzamčení aplikací iPhonu pomocí „času“

I když nejde o oficiální postup, jedná se o dobrou vychytávku, kterou lze použít k zabezpečení alespoň vybraných aplikací. Časový zámek sice funguje na všechny, ale jednalo by se o poměrně zdlouhavý proces, takže ho dává smysl nastavit na aplikace jako jsou Fotky, Zprávy, FaceTime, Instagram, Facebook, Messenger, telefonní kontakty atp.

iPhone má ve většině verzí iOS implementovaný „Čas u obrazovky“, s jehož pomocí můžete omezit používání nějaké aplikace (třeba dětem). A jakmile nastavený interval uplyne, bez znalosti zámku už bude nepoužitelná.

 1. Otevřete systémové „Nastavení“ telefonu
 2. Přejděte do sekce „Čas u obrazovky“
 3. Sjeďte níže a zvolte „Používat kód Času u obrazovky“
 4. Nastavte si nějaký kód, kterým budete appky odemykat
 5. Potvrďte jeho uložení
 6. Následně klepněte na „Limity pro aplikace“
 7. Z nabídky zvolte „Přidat omezení“
 8. Vyberte konkrétní aplikace, které chcete zamknout
 9. Pokračujte přes „Další“ v pravém horním rohu
 10. Nastavte časové omezení na minimum (1 minuta)
 11. V pravím horním rohu klepněte na „Přidat“

Od této chvíle budou všechny zvolené aplikace na iPhonu uzamčené, jakmile u nich přečerpáte nastavený limit. Abyste například technikovi v servise neumožnili zhlédnout ani jedinou fotku, jednoduše nechte „Fotky“ chvíli puštěné, dokud si neřeknou o heslo. Následně se do nich nikdo nedostane a technik nebude schopný zámek vypnout.

Messenger od FB zamknete přes Touch ID a Face ID

Speciálně pro uživatele Apple zařízení přidal Facebook do Messengeru novou funkci zabezpečení. Celou aplikaci je na iPhonu nebo iPadu možné zamknout a odemknout ji pouze pomocí Touch ID (u starších modelů) a Face ID (u novějších modelů).

 1. Spusťte aplikaci Messenger od Facebooku
 2. V levém horním rohu klepněte na svou fotku
 3. Níže vyberte sekci „Soukromí“
 4. V nabídce najděte „Zámek aplikace“
 5. Zvolte „Vyžadovat Face ID“ (Touch ID)

Tato funkce byla implementována samotným Facebookem, nejedná se o zabezpečovací prvek Applu. Funguje nicméně bez jakéhokoliv omezení, takže uchováte své konverzace v bezpečí – třeba když vám iPhone vezmou kamarádi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zamilovaný pár spolu žil 73 let, ale v pečovatelském domě je chtěli rozdělit. Jejich dcera má strach, že by je to mohlo zabít
Události247.cz
Události247.cz
Desetitisíce lidí utře nos: Stát je připravil o peníze, aniž by jim o tom kdokoliv řekl
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování