Instalace Google aplikací na nové telefony Huawei a Honor je možná i přesto, že je výrobce ve svém softwaru nepodporuje.

Huawei už představil nové mobilní telefony bez služeb a aplikací Googlu. Řadě uživatelů chybí, jiní naopak vnímají Huawei jako nového konkurenta pro Google i Apple. Kdo by chtěl přeci jenom služby Googlu využívat i na telefonech Huawei a dceřiného Honoru, které už je nemají, existuje řešení v podobě softwarového můstku.

Upozornění: Stejně jako v případě aplikací z APK, i tady se jedná o neoficiální cestu.

Instalace Google aplikací na mobily Huawei a Honor

I když je možné, že výrobci telefonů tento způsob v budoucnu zablokují, aktuálně funguje velmi dobře. K instalaci Google aplikací je potřeba aplikace Chat Partner:

  1. Stáhněte aplikaci Chat Partner a otevřete ji
  2. Klepněte na „Detect Device“ (rozpoznat zařízení)
  3. Pokračujte přes tlačítko „Repair“
  4. Proces dokončíte tlačítkem „Activate“

Následně je potřeba telefon restartovat. Po zapnutí uvidíte na ploše obchod Google Play, který by měl obsahovat všechny aplikace jako na mobilech, které Google služby stále podporují. Nakonec Chat Partner odinstalujte a máte hotovo.

Google si dříve či později všimne, že je Google Play instalován na „nepovolená“ zařízení. Zdali to sám zakáže není jasné, ale pravděpodobně ne. Byl by tím sám proti sobě, protože má zájem, aby mohl Huawei i nadále využívat Android a služby Google. Výjimku mu sice americká vláda neudělila, ale může alespoň „zavřít oči“.