Chcete-li být v bezpečí, aktualizujte svůj iPhone co nejdříve. Nový iOS 16.6 přináší důležité opravy

Pokud chcete ochránit svůj iPhone, měli byste co nejdříve nainstalovat nový operační systém iOS 16.6. Co nového poslední verze iOSu přináší svým uživatelům?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Apple neustále aktualizuje iOS, aby splňoval aktuální standardy nejen funkčnosti, ale i bezpečnosti iPhonu. Nejnovější verze iOS 16.6 je nyní k dispozici, takže se vyplatí ji do svého smartphonu nainstalovat. Podívejte se, jak na to.

iOS 16 a jeho funkce

Systém iOS 16 je základem pro fungování všech iPhonů vydaných v posledních několika letech. Oproti svému předchůdci nabízí mnoho nových funkcí, z nichž nejvýznamnější jsou přizpůsobitelná zamykací obrazovka a přepracovaný systém oznámení.

Přestože se společnost Apple pomalu připravuje na vydání systému iOS 17 a telefonů řady iPhone 15, rozhodla se vydat další aktualizaci právě „úřadujícího“ systému.

Co přináší nového?

Po týdnech beta testování společnost Apple vydala aktualizaci iOS 16.6. Vzhledem k povaze aktualizace společnost doporučuje všem uživatelům, aby si ji co nejdříve nainstalovali. Tato aktualizace totiž obsahuje opravy důležitých chyb a je rozhodně doporučena všem uživatelům iPhonů.

Co přesně je v sázce? Opravy v iOS 16.6 a dalších nově vydaných aktualizacích se týkají bezpečnosti uživatelů telefonů Apple. Přesněji řečeno, opravují zranitelné funkcionality, které byly aktivně zneužívány hackery. Patří mezi ně i samotný WebKit (renderovací jádro prohlížeče systému), který dokáže umožnit spuštění libovolného kódu malwarem na infikovaném zařízení.

Jak iOS 16.6 nainstalovat?

Instalace aktualizace iOS 16.6 je velmi jednoduchá. Přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace. Tam by se mělo zobrazit oznámení, že je k dispozici nová verze systému, kterou byste si měli stáhnout. Aktualizace by nyní měla být dostupná pro všechna zařízení se systémem iOS 16.5.

Je třeba mít na paměti, že aktualizaci budete moci nainstalovat pouze tehdy, když bude baterie telefonu nabitá alespoň na 50 %, nebo na 20 % v případě, že bude váš smartphone připojen k nabíječce. Aktualizace zabírá 550 MB, takže pro její bezproblémové stažení je zapotřebí mít toto množství volného místa v paměti telefonu.

Zdroj: Gra.pl,
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zobrazit další články