Android Auto: nainstalujte si navigaci v češtině z APK Mirror

Čeština dorazila do navigace Android Auto, ale na Google Play ji nenajdete. Stáhnout a nainstalovat ji můžete z APK, ukážeme vám, co je k tomu potřeba.

Android Auto - čeština - podpora i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Navigace Android Auto je stále oblíbenější, ale podobně jako u chytrého asistenta bývá pro české uživatele problém jazyková bariéra. Pokud je vám angličtina cizí, můžete si nově stáhnout pro Android Auto češtinu! Google ji ovšem oficiálně nepodporuje (aspoň prozatím), takže aplikaci v Google Play nenajdete. Přesto si ji můžete do mobilu s Android OS stáhnout z APK Mirror, které je sice ověřeným, avšak nikoliv oficiálním zdrojem.

Jelikož je Android Auto v tuto chvíli dostupné ve slovenském obchodu, avizuje MojAndroid, dočkáme se snad brzy i my v České republice. Zatím se ale musíme spokojit s neoficiální cestou. Jakmile aplikaci stáhnete, bude automaticky nastavena v češtině, a to včetně podmínek a ustanovení, takže jí rozumíte hned od začátku. Také hlas navigace na vás bude mluvit česky, a i když pocítíte jisté „přešlapy“, je všechno poměrně srozumitelné.

Čeština přináší do Android Auto několik možností

Není to nic složitého, Android Auto je primárně navigace a usnadňuje vám komunikaci během jízdy. Chytrý asistent zatím k dispozici není, i tak vám ale Android Auto umožní zadávat hlasové povely. Ty využijete třeba pro zadání cíle, aniž byste se museli dotýkat obrazovky telefonu. Krom toho umí také předčítat zprávy, třeba z Hangouts nebo Telegramu.

Pokud chcete někam jet, stačí aktivovat hlasové ovládání frází „OK, Google“ a říct cílovou destinaci. My jsme zkoušeli „Praha, Hlavní nádraží“, a Android Auto obratem zobrazilo trasu a ukázalo možné komplikace na cestách. Celé prostředí je velmi jednoduché a intuitivní, rychlé přehledy tvoří v podstatě jenom mapa, přehled volaných čísel a výběr aplikací.

Kde stáhnout a jak nainstalovat Android Auto v češtině

Protože se zatím nejedná o oficiální aplikaci pro Českou republiku, nenajdete ji na Google Play. I přesto se Android Auto v češtině stáhnout dá, a sice z APK Mirror, které je sice neoficiální, ale zato léty ověřený zdroj. Soubor je potřeba stáhnout přes internetový prohlížeč přímo na mobilu, a jakmile proběhne instalace, bude Android Auto rovnou nastaveno v českém jazyce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články