Facebook pro Windows a Messenger na počítači bez FB

Facebook lze na počítači spouštět jako aplikaci bez prohlížeče nebo si stáhnout samotný Messenger a chatovat bez přihlášení na Facebook.

Facebook aplikace na počítač i Zdroj fotografie: Facebook a Pixabay
                   

Po desktopové verzi Facebooku a Messengeru volaly miliony uživatelů po celém světě, až se nakonec dočkaly. Bez nutnosti přihlašení přes internetový prohlížeč stačí na počítači spustit samostatnou aplikaci a využívat Facebook jako obvykle. To stejné platí i pro Messenger, který fugnguje i bez přihlášení na FB. K oběma appkám se pak dostanete na jedno kliknutí přímo ze Startu nebo z hlavní lišty.

Facebook pro Windows je odlehčená aplikace

Pokud vám přijde Facebook v prohlížeči přeplácaný nebo se vám nelíbí z jiného důvodu, bude aplikace pro Windows příjemnou změnou. Dlaždicové uspořádání má čistý design, hlavní stránka i profil jsou zbaveny rušivých elementů. Aplikace Facebooku pro Windows vypadá spíše jako Lite verze, ale běžnému uživateli nechybí žádné funkce.

Vývojáři slibují minimální náročnost na procesor i RAM, což se zatím podle prvních dojmů daří. Krom toho je Facebook pro Windows propojen s dalšími aplikacemi a je tak možné na pár kliknutí třeba sdílet fotografie, vysvětluje Meta. Pokud patříte mezi správce stránek, máte k nim rychlejší přístup v levém sloupci. Celkově se zdá Facebook pro Windows svižnější než v internetovém prohlížeči.

Messenger se ve Windows neseká, ale schází tmavý režim

Stejně jako Facebook, i Messenger se objevil jako desktopová aplikace poprvé. V tomto případě nebylo co odlehčovat, přesto vypadá design Messengeru ve Windows čistší. Zachovány jsou tu všechny funkce jako na mobilu, včetně posílání smajlíků i gifů, upřesňuje MiniTool. Messenger je navíc oddělenou aplikací, takže ho lze používat bez přihlášení na FB. Pohodlnější pak bude třeba nahrávání souborů, pokud používáte Messenger i k práci.

Na velké obrazovce vypadá o něco lépe a třeba scrollování konverzacemi je podstatně rychlejší. Bohužel tu ale chybí tmavý režim, který se v poslední době těší velké oblibě. Vývojáři by ho každopádně měli v budoucnu přidat.

Používáte Facebook a Messenger na počítači?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články