WhatsApp má konečně tmavý režim. Jak ho zapnout? (iOS i Android)

Tmavý režim dorazil konečně i na WhatsApp. Aktivace je jednoduchá a barvy jsou krásně syté. Dark mode je pro WhatsApp dostupný na iOS i Android.

Temný mód na WhatsApp i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Neznámo proč trvalo testování tmavého režimu pro WhatsApp nezvykle dlouho. Zatímco v jiných aplikacích provedl Google implementaci co nejdříve, u oblíbené chatovací aplikace si dal na čas. Výsledek je však povedený, černá je skutečně černá, a aktivace je možná pro všechny s Android 9 a novějším, nebo s iOS 13 a novějším.

Někdy se tmavý režim ve WhatsApp zapne sám

Máte-li na telefonu OS Android 9 (případně nadstavbu z něj vycházející), nebo na iPhonu iOS 13, stačí aktivovat tmavý režim přímo v systému, udává Meta. Po jeho zapnutí bude WhatsApp automaticky v černém. Jestliže už tmavý režim aktivní máte, ale WhatsApp je stále světlý, zkuste ho aktualizovat. Kdyby se ani tak nepřepnul, koukněte na postup níže a zapněte ho ručně.

Jak zapnout tmavý režim ve WhatsApp ručně

Pokud se vám WhatsApp nepřepne na tmavý režim automaticky, zapněte ho ručně:

  1. Spusťte aplikaci WhatsApp
  2. Vpravo nahoře klepněte na nabídku (tři tečky vedle lupy)
  3. Zvolte „Nastavení“ a přejděte do „Chaty“
  4. Nahoře vyberte „Režim“
  5. Místo světlého vyberte tmavý a potvrďte

WhatsApp se následně přepne do tmavého režimu, který je vidět nejenom v nastavení, ale i napříč konverzacemi, uvádí TechCrunch. Osobně mi tmavě zelený podklad zpráv na tmavě černé moc nesedí, je málo kontrastní, ale celkový dojem i čitelnost jsou velmi dobré.

Info: V obou případech je potřeba mít aktuální verzi aplikace. Zda-li ji máte zjistíte jednoduše tak, že si aplikaci vyhledáte v obchodě Google Play nebo AppStore. Pokud se nabídne aktualizace, proveďte ji; v opačném případě už poslední verzi máte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články