WhatsApp má konečně tmavý režim. Jak ho zapnout? (iOS i Android)

                   

Tmavý režim dorazil konečně i na WhatsApp. Aktivace je jednoduchá a barvy jsou krásně syté. Dark mode je pro WhatsApp dostupný na iOS i Android.

Neznámo proč trvalo testování tmavého režimu pro WhatsApp nezvykle dlouho. Zatímco v jiných aplikacích provedl Google implementaci co nejdříve, u oblíbené chatovací aplikace si dal na čas. Výsledek je však povedený, černá je skutečně černá, a aktivace je možná pro všechny s Android 9 a novějším, nebo s iOS 13 a novějším.

WhatsApp vypadá v tmavém režimu velmi pěkně

Někdy se tmavý režim ve WhatsApp zapne sám

Máte-li na svém Android telefonu OS Android 9 (nebo nadstavbu z něj vycházející), nebo na iPhonu iOS 13, stačí aktivovat tmavý režim přímo v systému. Po jeho zapnutí bude WhatsApp automaticky v černém převleku. Jestliže už tmavý režim aktivní máte, ale WhatsApp je stále světlý, zkuste ho aktualizovat. Kdyby se ani tak nepřepnul, koukněte na postup níže a zapněte ho ručně.

Jak zapnout tmavý režim ve WhatsApp ručně

Pokud se vám WhatsApp nepřepne na tmavý režim automaticky, zapněte ho ručně:

  1. Spusťte aplikaci WhatsApp
  2. Vpravo nahoře klepněte na nabídku (tři tečky vedle lupy)
  3. Zvolte „Nastavení“ a přejděte do „Chaty“
  4. Nahoře vyberte „Režim“
  5. Místo světlého vyberte tmavý a potvrďte

WhatsApp se následně přepne do tmavého režimu, který je vidět nejenom v nastavení, ale i napříč konverzacemi. Osobně mi tmavě zelený podklad zpráv na tmavě černé moc nesedí, je málo kontrastní, ale celkový dojem i čitelnost jsou velmi dobré.

Info: V obou případech je potřeba mít aktuální verzi aplikace. Zda-li ji máte zjistíte jednoduše tak, že si aplikaci vyhledáte v obchodě Google Play nebo AppStore. Pokud se nabídne aktualizace, proveďte ji; v opačném případě už poslední verzi máte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Ideálně teplá koupel na noc urychluje usínání. Příliš horká voda se ale nedoporučuje, může zatěžovat srdce
DámskýDeník.cz
Zvolit, či nezvolit krátký sestřih? Pravidlo 5,7 cm odhalí správnou volbu, radí stylistka. Stačí jen tužka a papír
Události247.cz
Generál Šedivý: Rusko nemá potenciál, aby Ukrajinu ovládlo. Předpověděl, jak se bude konflikt dále vyvíjet
VědaŽivě.cz
Brutální metoda popravy Vikingů zvaná „krvavý orel“ byla dlouho pokládána jen za fabulaci. Podle historiků a lékařů je však proveditelná