Jak můžete využít váš starý chytrý telefon?

                   

Smartfony dnes obměňujeme častěji, než kdy jindy. Není ničím výjimečným, pokud telefon měníme každý rok, a v některých případech i dříve. To i jeden z důvodů, proč se nám častokrát kopí stará zařízení v zásuvkách našich stolů, ačkoli nám mohou ještě dobře posloužit. Smartfony přitom častěji mění uživatelé Android smartphonů než uživatelé jiných operačních systémů.

Použijte svůj chytrý telefon, jako kameru do auta

Mnozí z nás si kupují do aut kameru, přičemž jde o zbytečnou investici zejména máme-li stranou odložený starý chytrý telefon. Vše, co k tomu potřebujete, abyste mohli chytrý telefon využít jako kameru do auta, je najít vhodnou aplikaci v obchodu s aplikacemi. Jednou z nich je například AutoBoy Dash Cam – BlackBox, která nabízí mnoho pokročilých funkcí včetně možnosti natáčení videí ve smyčkách.

Použijte svůj chytrý telefon jako bezpečnostní kameru

Další možnost, jak využít starý telefon, je použít ho jako bezpečnostní kameru. Stejně tak v tomto případě postačí vám k tomu jen vhodná aplikace. Jednou z těch lépe hodnocených aplikací v tomto případě, je Alfred Home Security Camera. Aplikace umožňuje sledovat prostřednictvím snímače kamery, co se děje v místnosti. Stejně tak kamera disponuje i funkcí upozornění či detekcí pohybu, aby nemusela neustále snímat své okolí.

Přistupujte ke zprávám a k dalším informacím

Stejně tak můžete chytrý telefon využívat i jako zařízení, jehož prostřednictvím přistupujete ke zprávám. Můžete jej využívat například jako ovladač od televizoru, či jako nástroj, jehož prostřednictvím si prohlédnete TV Program. Dále, starý chytrý telefon může najít využití například i v kuchyni, kde není ničím výjimečným, nepořádek který vzniká při vaření a pečení. O tom by věděli říci něco všichni, kdo používají horkovzdušnou frítézu při receptech, aby si ukuchtili nějakou dobrotu.

Využijte chytrý telefon jako čtečku

Obzvlášť, pokud máte starší telefon s větší obrazovkou, tak jej můžete využít i jako čtečku. Co k tomu potřebujete, je vhodná aplikace. Jednou z nich je například Moon+ Reader, která dokáže simulovat e-ink papír díky čemuž displej smartphonu vás nebude tahat oči během večerního čtení knih prostřednictvím smartphonu. V tomto případě, pokud byste měli například slabší zrak, tak můžete využít i aplikací jako je Lupa na mobil, aby se vám četlo o něco komfortněji.

Výše jsou popsány jen některé možnosti, jak můžete využít váš starý chytrý telefon a to bez ohledu na to, zda máte telefon značky Xiaomi, Redmi, Samsung, Huawei a podobně. Obecně je třeba mít otevřenou mysl a malou míru trpělivosti s hledáním vhodné aplikace, abyste mohli chytrý telefon využívat i za jiným účelem, než je telefonování.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Ideálně teplá koupel na noc urychluje usínání. Příliš horká voda se ale nedoporučuje, může zatěžovat srdce
DámskýDeník.cz
Zvolit, či nezvolit krátký sestřih? Pravidlo 5,7 cm odhalí správnou volbu, radí stylistka. Stačí jen tužka a papír
Události247.cz
Generál Šedivý: Rusko nemá potenciál, aby Ukrajinu ovládlo. Předpověděl, jak se bude konflikt dále vyvíjet
VědaŽivě.cz
Brutální metoda popravy Vikingů zvaná „krvavý orel“ byla dlouho pokládána jen za fabulaci. Podle historiků a lékařů je však proveditelná