Proč koupit repasovanou elektroniku místo nové?

                   

Na koupi repasovaného přístroje není nic špatného, ba dokonce tím uděláte něco pro naše životní prostředí. Věděli jste, že například mobilních telefonů je aktuálně v oběhu více, než žije lidí na planetě? Koupí takového zařízení dáte novou šanci již vyrobenému kusu a nebudete zbytečně zatěžovat přírodu. Navíc získáte vámi vybraný přístroj za zlomek původní ceny.

Repasovaný rozhodně neznamená špatný

Spousta lidí žije v mýtu, že repasované zboží bude méně kvalitní nebo dokonce, že nebude plnohodnotně fungovat. To ovšem ani zdaleka není pravda. Jak to ve skutečnosti funguje si můžeme uvést na jednoduchém příkladu ve kterém se podíváme na repasované mobily.

Pokud si mobilní telefon kupujete na nějakém bazarovém portále, případně od někoho známého, pak musíte počítat, že ponese známky používání a součástky nemusí být zrovna v nejlepším stavu. To se vám u repasovaného telefonu nestane, jelikož nákupem u autorizovaných prodejců získáváte hned několik záruk, které vás mohou ubezpečit:

  • Zařízení je zkontrolováno, vyčištěno a otestováno
  • Vadné nebo poškozené součástky jsou vyměněny
  • Získáte minimálně částečnou záruku
  • Produkt ve většině případů vypadá, jako nový

U dražší elektroniky se repas projeví výrazněji

U zmíněných mobilních telefonů, obzvláště u těch levnějších modelů nemusí být rozdíl v ceně až tak výrazný. Ten se projevuje převážně u dražší elektroniky. Třeba takové repasované notebooky nebo stolní počítače vás mohou vyjít až o několik tisíc levněji, což rozhodně není zanedbatelná částka. Ušetřené peníze můžete následně investovat do dalších doplňků nebo vybavení.

Uvažujete li o zakoupení elektroniky z druhé ruky, pak určitě doporučujeme sáhnout právě po těch repasovaných. Vždy víte, co kupujete a můžete se spolehnout, že zařízení bude fungovat přesně tak jak má, což vám u nakupování po bazarech nikdy nikdo nezaručí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

marek

Zobrazit další články