Upgrade kanceláře do nového roku

                   

S novým rokem se nabízí nejen bilancování toho starého, ale taktéž přemýšlení nad rozvojem a efektivitou naší práce a třeba také pracovního prostředí, ve kterém fungujeme. Předsevzetí nemusí obsahovat jen zvýšení počtu realizovaných objednávek. Ptali jste se někdy sami sebe, zda máte své pracoviště nastavené efektivně? Nyní je na to ten správný čas.

Když umí být technologie multifunkční, využijme ji

Čas nám neušetří, peníze také ne a spíše jednotlivé procesy prodlužují. Co máme na mysli? Například oddělené tiskárny, skenery a kopírky. Většinou se jedná o přežitek z dob dávno minulých, kdy jsme mohli argumentovat tím, že samostatný přístroj na jeden účel je kvalitnější a efektivnější. 

V současnosti takové dělení postrádá významu, o jeho platnosti v praxi raději ani nemluvě. Multifunkční tiskárny totiž dokonale sjednotily jednotlivé úlohy do jednoho zařízení a díky vychytávkám jako jsou automatický podavač papíru nebo chytré aplikace s možností nastavení tisku, ušetříte mnoho času stráveného u tiskárny.

Jedinou otázkou je tedy samotný výběr druhu tiskárny. Je už jen na vás a vašich potřebách si rozhodnout, zda se více vyplatí nízkonákladové laserové tiskárny, inkoustové tiskárny vhodné pro grafické materiály a barevné výstupy obecně, nebo například tiskárny plnící atypické požadavky jako je tisk rozměrnějších formátů na tiskárnách A3.

S digitálem to nepřehánět

K většině činností neodmyslitelně patří nějaký online nástroj nebo minimálně tabulka v Excelu. Pro efektivitu je ale dobré podporovat i offline aktivity. Jak? Například zajistit dostatečné množství kancelářských potřeb pro všechny zaměstnance, kteří preferují osvědčenou metodu tužky a papíru. 

Přijde vám to neefektivní? Naopak. Právě „analogové“ to-do listy podle některých analýz pomáhají k lepšímu soustředění a zvýšení pracovního nasazení. Už samotný čas věnovaný psaní vám totiž dává prostor zamyslet se nad prioritami daných úkolů.

Pracovní prostředí

Nejen technologie dělají práci příjemnější. Funkční a rychlou tiskárnu samozřejmě v rámci své denní agendy oceníme asi každý, ale vytvořit příjemné pracovní prostředí vyžaduje mnohem více. 

Jedním z tipů, který povzbudí kdykoliv během dne a dodá energii, když je nejvíce potřeba, je kvalitní káva. Kávová kultura se za několik posledních let velmi posunula a nejen kvůli tomu je kávovar napěchovaný dobrými zrnky přesně tím pravým, co široké osazenstvo kanceláře ocení. U některých jedinců může takový benefit fungovat jako motivace přijít do práce fyzicky a netrávit většinu měsíce na home office, což je pozitivní i pro zaměstnavatele. Další dobrou zprávou je, že samotný kávovar je daňově uznatelným nákladem.

Kancelář by neměla být sterilním prostředím. Samozřejmě, že absence vybavení a „překážek“ potěší minimálně úklidovou službu, ale pro denní provoz bychom si dovolili několik doplňků doporučit. 

Jedním z nich může být přítomnost rostlin, které působí nejen blahodárně na oči, ale dovedou i uklidnit během náročných dnů. Mnohé druhy fungují zároveň jako čistička vzduchu, která ve vydýchaném prostoru kanceláře své uplatnění po této stránce jistě také najde. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

marek

Zobrazit další články