Vylepšení zvuku v Android OS – jak zesílit zvuk reproduktoru a sluchátek

Potřebujete-li na Android telefonu zesílit zvuk reproduktoru nebo sluchátek, zkuste aplikaci, která je zdarma a opravdu funguje.

Jak zesílit zvuk z Android telefonu i Zdroj fotografie: StockSnap
                   

Pokud se vám zdá, že hraje reproduktor smartphonu potichu nebo ho prostě chcete udělat hlasitější, pomůže zesilovač zvuku, uvádí LifeWire. Ten jednoduše zesílí zvuk vycházející z reproduktoru, aniž byste připojovali nějaký hardware. A použít ho jde i pro případy, kdy potřebujete zesílit zvuk ve sluchátkách (ať už při poslechu hudby nebo telefonování).

Zesilovač pro zvýšení hlasitosti Android mobilu

Reproduktory v telefonech a tabletech nelze využívat na maximum. Je to ochrana od výrobce proti poškození, které by mohlo vzniknout v důsledku příliš hlasité hudby. Zesilovač zvuku však tohle omezení obejde a hlasitost reproduktoru nebo sluchátek reálně zvýší.

Podle některých to je nemožné, zřejmě ale nepočítají s tím, že výrobci úmyslně nepovolují maximální výkon. Velmi dobře se osvědčil zesilovač „Zesilovač hlasitosti, zesílení reproduktoru“ od VAVA Free Music studio. Na Google Play má přes 10 milionů stažení a téměř 270 tisíc hodnocení s celkovým výsledkem 4.7 hvězdičky.

Volume Booster-Sound Booster
Volume Booster-Sound Booster
Developer: Unknown
Price: Free

Ovládání je jednoduché. Zesilovač pro Android tvoří dvojice otočných tlačítek, kdy pravé reguluje hlasitost stejně jako postranní tlačítka na telefonu. Levé s označením „Boost“ Pak zvyšuje hlasitost právě nad rámec povoleného maxima. Když ho otočíte nadoraz, může reproduktor / sluchátka trochu šumět. To je známka, že už je hlasitost přeci jenom vysoká a při dlouhodobém používání by mohlo dojít k poškození reproduktoru.

Hudbu si můžete pustit normálně přes hudební aplikaci, na kterou jste zvyklí, klidně přes Spotify. Samotný zesilovač se stará čistě o hlasitost bez ohledu na to, přes co hudbu pouštíte. Ve sluchátkách nedoporučujeme využívat maximální hlasitosti, urve vám to uši.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články