Návod, jak odblokovat iPhone bez PC, přes iCloud nebo iTunes

Chcete-li odblokovat iPhone, ukážeme vám, jak na to pomocí iCloud, iTunes, bez PC i v režimu zotavení. Všechny způsoby jsou oficiální přímo od Applu.

Jak odblokovat zablokovaný iPhone i Zdroj fotografie: PikPick a Rawpixel
                   

Odblokovat iPhone není těžké, existuje několik způsobů, které zvládnete doma a nemusíte chodit do servisu. K úplnému zablokování Apple telefonu dojde v případě, kdy 6x po sobě zadáte špatné heslo. Přístup je nejdříve odepřen na několik minut, a později úplně. V případě, že jste si dříve neudělali zálohu, přijdete bohužel o všechna data. K odblokování iPhonu lze použít tři způsoby. Prvním je připojit telefon k iTunes na počítači, telefon smazat a obnovit.

Jak odblokovat iPhone přes iCloud

Chcete-li iPhone odblokovat přes iCloud, je nutné, abyste měli z dřívějška aktivní službu „Najít iPhone“. Ta je totiž napojena přímo na váš osobní účet (iCloud), v němž ji můžete spravovat.

 1. Na počítači přejděte na stránku www.icloud.com (je lokalizována do češtiny)
 2. Přihlaste se svým Apple ID (email + heslo jako na telefonu)
 3. V horní části okna klikněte na „Všechna zařízení
 4. Vyberte iPhone, u něhož chcete smazat heslo / odblokovat ho
 5. Kliknutím na „Smazat“ dojde k vymazání všech dat z Apple mobilu, tedy včetně hesla

Až proces smazání dokončíte, můžete iPhone nastavit jako nový nebo ho obnovit ze zálohy, vysvětluje XDA-Developers. Ačkoliv smažete veškerá data, zůstane mobilní telefon i nadále blokovaný na iCloud, k němuž se stačí znovu přihlásit.

Jak odblokovat iPhone bez PC

Nemáte-li k dispozici PC, můžete iPhone odblokovat pomocí jiného telefonu nebo tabletu. Postup je stejný jako v případě iCloudu, kdy se musíte přihlásit ke svému účtu a pomocí služby „Najít iPhone“ a svůj smartphone smažete, upřesňuje Asurion.

Jak odblokovat iPhone přes iTunes

Nejjednodušším způsobem pro odblokování iPhonu je využít program iTunes, který poskytuje přímo společnost Apple. Odstranit tak jde pouze kód/zámek obrazovky, iCloud tím smazat nelze. Telefon připojíte pomocí lightning kabelu a na několik kliknutí iPhone odblokujete. Pokud počítač nemáte, použijte jeden z postupů níže.

 1. Pomocí lightning kabelu připojte iPhone k počítači (nezáleží, jestli macOS nebo Windows)
 2. Vyčkejte, než se přístroje rozpoznají
 3. Restartujte iPhone kombinací tlačítek
 4. iTunes se vás zeptá, jestli chcete iPhone aktualizovat nebo obnovit – vyberte druhou z možností
 5. Teď už stačí počkat, než se proces dokončí

Jakmile obnovení iPhonu skončí, můžete ho opět nastavit a začít používat. Máte-li z dřívějška zálohu, nahrajte ji zpět (z iTunes nebo z iCloud, podle toho, kde jde uložena). Pokud jste zálohu dříve nedělali, o všechna data jste bohužel přišli a nezbývá než Apple mobil nastavit jako nový.

Jak odemknout iPhone pomocí režimu zotavení

V případě, že nemůžete použít službu iTunes ani Najít iPhone, můžete iPhone odblokovat pomocí režimu zotavení, uvádí Tom’sGuide:

 1. Pomocí lightning kabelu připojte iPhone k počítači
 2. Spusťte program iTunes a vyčkejte, než najde Apple telefon
 3. Poté iPhone vynuceně restartujte
 4. Jakmile se vás iPhone zeptá, jestli chcete mobil aktualizovat nebo obnovit – zvolte druhou z možností
 5. Vyčkejte, než iTunes stáhne potřebný software a nainstaluje ho

Po dokončení procesu můžete iPhone nastavit jako nový; nebo pokud máte zálohu, stačí ho obnovit.

Jak odemknout iPhone bez hesla

Zapomněli jste heslo a potřebujete iPhone odemknout? Bohužel není jiná cesta, než smazat heslo a s ním i všechna data, která se v mobilním telefonu nachází. Je to bohužel nepříjemná záležitost, ale jiná cesta v tomto případě není. Pokud ale máte provedenou zálohu, můžete si všechna data zase stáhnout zpátky.

Jak odblokovat nalezený nebo ukradený iPhone

V případě zablokovaného iPhonu byste ho měli být schopni odblokovat pomocí jednoho z výše zmíněného postupu. Během procesu je vždy potřeba smazat přístupový kód (a s ním i vše ostatní), a teprve poté půjde znovu nastavit. Podobným způsobem můžete také iPhone vymazat nebo ho vrátit do továrního nastavení. V případě, že by ani jeden z popsaných způsobů nevyšel, zkuste DFU mód, případně se obraťte na servis. Pokud ovšem není telefon váš, odblokovat nepůjde. Apple ID smaže pouze jeho majitel, zdůrazňuje iMobile.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články