Potřebujete odblokovat iPhone? Ukážeme vám, jak ho odblokovat pomocí iCloud, iTunes, bez PC i v režimu zotavení. Všechny způsoby jsou oficiální přímo od Applu a zvládnete je během několika minut.

Odblokovat iPhone není těžké, existuje několik způsobů, které zvládnete doma a nemusíte chodit do servisu. K úplnému zablokování Apple telefonu dojde v případě, kdy 6x po sobě zadáte špatné heslo. Přístup je nejdříve odepřen na několik minut, a později úplně. V případě, že jste si dříve neudělali zálohu, přijdete bohužel o všechna data.

K odblokování iPhonu lze použít tři způsoby. Prvním je připojit telefon k iTunes na počítači, telefon smazat a obnovit. Pokud jste přihlášeni k iCloudu, odblokujete mobil online bez PC. A v případě, že jste dříve ani jednu z možností nepoužili, lze iPhone odblokovat pomocí režimu zotavení.

Jak odblokovat iPhone přes iCloud

Chcete-li iPhone odblokovat přes iCloud, je nutné, abyste měli z dřívějška aktivní službu „Najít iPhone“. Ta je totiž napojena přímo na váš osobní účet (iCloud), v němž ji můžete spravovat.

 1. Na počítači přejděte na stránku www.icloud.com (je lokalizována do češtiny)
 2. Přihlaste se svým Apple ID (email + heslo jako na telefonu)
 3. V horní části okna klikněte na „Všechna zařízení
 4. Vyberte iPhone, u něhož chcete smazat heslo / odblokovat ho
 5. Kliknutím na „Smazat“ dojde k vymazání všech dat z Apple mobilu, tedy včetně hesla

Až proces smazání dokončíte, můžete iPhone nastavit jako nový nebo ho obnovit ze zálohy. Ačkoliv smažete veškerá data, zůstane mobilní telefon i nadále blokovaný na iCloud, k němuž se stačí znovu přihlásit.

Jak odblokovat iPhone bez PC

Nemáte-li k dispozici PC, můžete iPhone odblokovat pomocí jiného telefonu nebo tabletu. Postup je stejný jako v případě iCloudu, kdy se musíte přihlásit ke svému účtu a pomocí služby „Najít iPhone“ a svůj smartphone smažete.

Jak odblokovat iPhone přes iTunes

Nejjednodušším způsobem pro odblokování iPhonu je využít program iTunes, který poskytuje přímo společnost Apple. Odstranit tak jde pouze kód/zámek obrazovky, iCloud tím smazat nelze. Telefon připojíte pomocí lightning kabelu a na několik kliknutí iPhone odblokujete. Pokud počítač nemáte, použijte jeden z postupů níže.

 1. Pomocí lightning kabelu připojte iPhone k počítači (nezáleží, jestli macOS nebo Windows)
 2. Vyčkejte, než se přístroje rozpoznají
 3. Restartujte iPhone kombinací tlačítek
 4. iTunes se vás zeptá, jestli chcete iPhone aktualizovat nebo obnovit – vyberte druhou z možností
 5. Teď už stačí počkat, než se proces dokončí

Jakmile obnovení iPhonu skončí, můžete ho opět nastavit a začít používat. Máte-li z dřívějška zálohu, nahrajte ji zpět (z iTunes nebo z iCloud, podle toho, kde jde uložena). Pokud jste zálohu dříve nedělali, o všechna data jste bohužel přišli a nezbývá než Apple mobil nastavit jako nový.

Jak odemknout iPhone pomocí režimu zotavení

V případě, že nemůžete použít službu iTunes ani Najít iPhone, můžete iPhone odblokovat pomocí režimu zotavení.

 1. Pomocí lightning kabelu připojte iPhone k počítači
 2. Spusťte program iTunes a vyčkejte, než najde Apple telefon
 3. Poté iPhone vynuceně restartujte
 4. Jakmile se vás iPhone zeptá, jestli chcete mobil aktualizovat nebo obnovit – zvolte druhou z možností
 5. Vyčkejte, než iTunes stáhne potřebný software a nainstaluje ho

Po dokončení procesu můžete iPhone nastavit jako nový; nebo pokud máte zálohu, stačí ho obnovit.

Jak odemknout iPhone bez hesla

Zapomněli jste heslo a potřebujete iPhone odemknout? Bohužel není jiná cesta, než smazat heslo a s ním i všechna data, která se v mobilním telefonu nachází. Je to bohužel nepříjemná záležitost, ale jiná cesta v tomto případě není. Pokud ale máte provedenou zálohu, můžete si všechna data zase stáhnout zpátky.

Jak odblokovat nalezený nebo ukradený iPhone

V případě zablokovaného iPhonu byste ho měli být schopni odblokovat pomocí jednoho z výše zmíněného postupu. Během procesu je vždy potřeba smazat přístupový kód (a s ním i vše ostatní), a teprve poté půjde znovu nastavit. Podobným způsobem můžete také iPhone vymazat nebo ho vrátit do továrního nastavení. V případě, že by ani jeden z popsaných způsobů nevyšel, zkuste DFU mód, případně se obraťte na servis. Pokud ovšem není telefon váš, odblokovat nepůjde. Apple ID smaže pouze jeho majitel.