Tmavé schéma pro Android, který nepodporuje tmavý režim

                   

Chcete na svůj Android tmavý režim, ale mobil ho nepodporuje? Využijte tmavé schéma a pomoc třetí strany. Výsledek je k nerozeznání.

Tmavý režim patří na Android telefonech k nejvyužívanějším novinkám, které dorazily v Androidu 9. Není ovšem pro všechny, takže se někteří uživatelé cítí ochuzeni. Existuje ale několik způsobů, jak přepnout maximum Android telefonu do černé i bez oficiálního dark modu. Postačí k tomu dvojice aplikací (nebojte, reklamy vám v systému lítat nebudou), které jsou dostupné zdarma.

Tmavý režim jen pro některý Android

Právě tmavý režim byl jednou z nejočekávanějších novinek. O to větší pak bylo zklamání, že je dostupný pouze na vybraných mobilech; zpravidla vlajkových lodích. Pohotový zásah vývojářů však umožňuje jakýsi tmavý režim aktivovat pro většinu aplikací, i těch předinstalovaných. Někteří výrobci sice změnu barev systémově zakazují, ale přesto se daří.

Kde nejde tmavý režim, zvolte tmavé schéma

Alternativou k tmavému režimu je tzv. tmavé schéma. To změní barvu pozadí ve velké části systému a v několika aplikacích. Kde schéma najít? Většina výrobců instaluje v rámci nadstavby vlastní aplikaci Themes (Motivy), v níž se dají některé motivy zakoupit, jiné stáhnout zdarma. Černé schéma pak převede část systému i některé aplikace do sytě černé, jako by se jednalo o oficiální tmavý režim.

Jak v Androidu najít správné tmavé schéma?

U každého mobilu se postup liší. Například pro Huawei a Honor funguje skvěle aplikace Themes Manager, která je zdarma dostupná na Google Play.

  1. Otevřete aplikaci / správce Themes (Motivy)
  2. Do vyhledávání napište „dark“ nebo „tmav“
  3. Vyberte si tmavé schéma, které vám vyhovuje
  4. Stáhněte ho a nainstalujte

V některých telefonech neproběhne změna automaticky, a je potřeba přejít do předinstalovaného správce motivů, kde se stažený motiv zobrazí mezi ostatními. Na Huawei / Honor je velmi hezký motiv Warlike, který kombinuje sytě černou a červenou barvu.

Správně vybrané tmavé schéma dokáže přepnout pozadí i řadě předinstalovaných aplikací (kontakty, zprávy, poznámky, galerie atd.). Chcete-li do dark modu přepnout i některé aplikace třetích stran, využijte například aplikaci Dark mode od App Zombies. Ta dá černý vzhled například Google Play nebo Instagramu. Chcete-li do „temnoty“ přepnout co nejvíce, zkuste Google aplikace s podporou tmavého režimu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Ideálně teplá koupel na noc urychluje usínání. Příliš horká voda se ale nedoporučuje, může zatěžovat srdce
DámskýDeník.cz
Zvolit, či nezvolit krátký sestřih? Pravidlo 5,7 cm odhalí správnou volbu, radí stylistka. Stačí jen tužka a papír
Události247.cz
Generál Šedivý: Rusko nemá potenciál, aby Ukrajinu ovládlo. Předpověděl, jak se bude konflikt dále vyvíjet
VědaŽivě.cz
Brutální metoda popravy Vikingů zvaná „krvavý orel“ byla dlouho pokládána jen za fabulaci. Podle historiků a lékařů je však proveditelná