Tmavé schéma pro Android, který nepodporuje tmavý režim

Chcete na svůj Android tmavý režim, ale mobil ho nepodporuje? Využijte tmavé schéma a pomoc třetí strany. Výsledek je k nerozeznání.

Android mobil - tmavé schéma i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tmavý režim patří na Android telefonech k nejvyužívanějším novinkám, které dorazily v Androidu 9. Není ovšem pro všechny, takže se někteří uživatelé cítí ochuzeni. Existuje ale několik způsobů, jak přepnout maximum Android telefonu do černé i bez oficiálního dark modu. Postačí k tomu dvojice aplikací (nebojte, reklamy vám v systému lítat nebudou), které jsou dostupné zdarma.

Tmavý režim jen pro některý Android

Právě tmavý režim byl jednou z nejočekávanějších novinek. O to větší pak bylo zklamání, že je dostupný pouze na vybraných mobilech; zpravidla vlajkových lodích. Pohotový zásah vývojářů však umožňuje jakýsi tmavý režim aktivovat pro většinu aplikací, i těch předinstalovaných. Někteří výrobci sice změnu barev systémově zakazují, ale přesto se daří.

Kde nejde tmavý režim, zvolte tmavé schéma

Alternativou k tmavému režimu je tzv. tmavé schéma. To změní barvu pozadí ve velké části systému a v několika aplikacích. Kde schéma najít? Většina výrobců instaluje v rámci nadstavby vlastní aplikaci Themes (Motivy), v níž se dají některé motivy zakoupit, jiné stáhnout zdarma. Černé schéma pak převede část systému i některé aplikace do sytě černé, jako by se jednalo o oficiální tmavý režim.

Jak v Androidu najít správné tmavé schéma?

U každého mobilu se postup liší. Například pro Huawei a Honor funguje skvěle aplikace Themes Manager, která je zdarma dostupná na Google Play.

  1. Otevřete aplikaci / správce Themes (Motivy)
  2. Do vyhledávání napište „dark“ nebo „tmav“
  3. Vyberte si tmavé schéma, které vám vyhovuje
  4. Stáhněte ho a nainstalujte
Themen für Huawei / Honor/EMUI
Themen für Huawei / Honor/EMUI
Developer: Unknown
Price: Free

V některých telefonech neproběhne změna automaticky, a je potřeba přejít do předinstalovaného správce motivů, kde se stažený motiv zobrazí mezi ostatními. Na Huawei / Honor je velmi hezký motiv Warlike, který kombinuje sytě černou a červenou barvu.

Dark Mode - Night Mode
Dark Mode - Night Mode
Developer: Unknown
Price: Free

Správně vybrané tmavé schéma dokáže přepnout pozadí i řadě předinstalovaných aplikací (kontakty, zprávy, poznámky, galerie atd.). Chcete-li do dark modu přepnout i některé aplikace třetích stran, využijte například aplikaci Dark mode od App Zombies. Ta dá černý vzhled například Google Play nebo Instagramu. Chcete-li do „temnoty“ přepnout co nejvíce, zkuste Google aplikace s podporou tmavého režimu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů