Jak vyměnit řemínek a sponu Apple Watch

Řemínky můžete u Apple Watch vyměnit během několika vteřin. Trochu jiná situace je ale u kožených pásků a spon, které jsou ve dvou podobách a postup se mírně liší.

Výměna řemínku Apple Watch i Zdroj fotografie: PickPik
                   

Coby výrobce chytrých hodinek umožňuje Apple velmi jednoduchou výměnu pásků. Když vás proto provedení toho současného po měsících nošení omrzí, nebo se zkrátka nehodí, stačí jej vyměnit za jiný. Mechanismus je velmi jednoduchý, neboť umožňuje vysunutí řemínku Apple Watch do strany bez nutnosti nějakého montování. V závislosti na materiálu pásku se ovšem liší spony k uchycení, a tím i postup jejich nasazení, uvádí Apple.

Sundání / nasazení řemínku na Apple Watch

Chcete-li pouze vyměnit řemínek, který už má spony (nebo tvarované konce), stačí jej vysunout z úchytného mechanismu a nasadit nový, uvádí HiTechKing. Zabere to pár vteřin a lze jej tedy prohodit třeba po práci, kdy jdete běhat a potřebujete nasadit prodyšnější nebo silikonový.

 1. Sundejte si Apple Watch z ruky
 2. Položte je displejem dolů
 3. Na zadní straně stlačte tlačítko u kraje
 4. Po uvolnění vysuňte řemínek do strany (jedno do které)
 5. Následně můžete nasadit jiný nasunutím
 6. Jakmile mechanismus zaklapne, zkuste s řemínkem posunout do obou stran, zda-li je skutečně správně uchycený
Výměna řemínku u Apple Watch

Řemínky ze starších hodinek na nové modely

Kdo je zvyklý na nošení svých řemínků a pořizuje si novou generaci Apple Watch, nemusí svou sbírku nahrazovat. Ty ze starších modelů lze totiž používat na nové bez nutnosti nějakých úprav. I když se úhlopříčky displeje (a tím i velikost těl) liší, úchytný mechanismus zůstává zachován. Stejné řemínky lze používat u těchto generací Apple Watch:

 • Apple Watch Ultra (49mm), 8 / 7 (45mm), 6 / 5 / 4 / SE (44mm), 3 / 2 / 1 (40mm)
 • Apple Watch 8 / 7 (41mm), 6 / 5 / 4 / SE (40mm), 3 / 2 /1 (38mm)

Výměna klasické spony u řemínku Apple Watch

U některých řemínků se nachází klasické spony se stěžejkou, která funguje na principu roztažné pružiny. Jedná se de facto o dutou trubičku uchycenou mezi dvěma konci spony, jíž je možné stlačit a tím pádem rozebrat.

 1. Vezměte sponu mezi dva prsty
 2. Malými kleštěmi stlačte jednu stranu stěžejky
 3. Jakmile se uvolní, vykloňte ji do strany

Rozebranou sponu můžete nasadit na jiný řemínek, a to obráceným postupem. Stěžejku nejdříve prostrčte otvorem v pásku a poté ji usaďte si spodního výběžku spony. Následně ji pomocí kleští stlačte a vsuňte do horní části, kde by mělo dojít k jejímu povolení a uchycení.

Jak vyměnit řemínek u Apple Watch

Výměna mechanické spony řemínku Apple Watch

Výhradně kožené (a koženkové) řemínky využívají mechanických spon, které je třeba šroubovat. Většina prodejců vám potřebný nástroj přiloží, nemusíte ho tak kupovat. Uchycení funguje na principu dvou částí, které se do sebe zaklesnou a následně přichytí šroubky, uvádí Apple:

 1. Chyťte si sponu dvěma prsty
 2. Pomocí pentalobe šroubováku vymontujte šroubky
 3. Až budou šroubky venku, sponu rozložte

Poté můžete obě části vsunout do oka v jiném řemínku, kde musí dojít k jejich spojení. Jakmile se to podaří, přiložte část spony k úchytnému mechanismu a přišroubujte.

Výměna řemínku u hodinek Apple Watch

Ne všechny řemínky jsou opatřeny vyměnitelnou sponou. Typicky se jedná o silikonové, „pletené“ a kovové, co mají konce rovnou tvarované tak, aby se daly rovnou nasunout. V praxi je to rychlejší a praktičtější, byť odpadá možnost barevných variací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články