Jak nainstalovat WhatsApp na Apple Watch

Chcete si nainstalovat WhatsApp na své Apple Watch? Ukážeme vám, jak jednoduše aktivovat všechny funkce, tedy včetně možnosti odpovídání na zprávy.

Jak nainstalovat WhatsApp na Apple Watch i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V základu slouží WhatsApp na Apple Watch pouze k zobrazování notifikací. Vidíte tak, kdo vám píše, a pokud je to důležité, odepíšete ze svého iPhonu. Ale poslat jen krátkou odpověď typu „ano“ je mnohem pohodlnější z hodinek. A naštěstí existuje způsob, jak dostat plnohodnotný WhatsApp na Apple Watch, a to na nejnovější i starší generace.

Pro WhatsApp na Apple Watch stáhněte aplikaci

Porotže WhatsApp rozšířené funkce pro Apple Watch nepodporuje, je potřeba omezení obejít přes aplikaci třetí strany. Konkrétně se jedná o WatchChat 2: Chat for WhatsApp, která je ke stažení v oficiálním AppStoru. Aplikace je jednorázově zpoplatněna částkou 79 Kč, což může některé odradit, funguje nicméně dobře i přes některé záporné recenze.

  1. Otevřete AppStore a najděte aplikaci WatchChat 2: for WhatsApp
  2. Stáhněte ji a počkejte, než se nainstaluje
  3. V Nastavení telefonu aplikaci najděte
  4. Posuvníkem jí povolte přístup k telefonu a AW
  5. Následně otevřete přehled aplikací na hodinkách
  6. Jakmile aplikaci WatchChat najdete, spusťte ji
  7. Aplikace se během 10 – 60 sekund automaticky nastaví
  8. Na displeji hodinek se objeví QR kód, který je potřebá naskenovat iPhonem
  9. Přejděte do aplikace WhatsApp na telefonu a QR kód naskenujte
Nastavením WhatsApp na Apple Watch vás provede video

Během několika vteřin dojde k propojení obou zařízení, takže uvidíte WhatsApp zprávy z iPhonu v reálném čase na Apple Watch. Kromě pohodlného pročítání konverzací pomocí korunky lze na zprávy odpovídat – text vyťukáte do klávesnice na hodinkách. Protože je displej oproti iPhonu velmi malý, je použita „stará“ klávesnice z tlačítkového telefonu. Zobrazit si můžete také zaslané obrázky, a to i v plném rozlišení, nebo poslouchat audio zprávy, upřesňuje LifeWire.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články