iPhone 12 / 12 Pro / 12 Mini: datum vydání, cena a další

Představení iPhonu 12 bylo o měsíc odsunuto, o to větší však bude nadšení. Na trh mají dorazit hned 4 „dvanáctkové“ modely, jeden bude mini.

iPhone 13 Mini, představení i Zdroj fotografie: Uživatel HS You / Creative Commons / CC BY-ND
                   

Apple slibuje, že iPhone 12 přinese zatím největší změny v historii. To je patrné už podle designu, jemuž sice zůstává výraznější fotoaparát, dostal však elegantní celokovové tělo v matné barvě, což vypadá opravdu luxusně. Zásadní zlepšení má přinést také procesor a chybět samozřejmě nebudou ani nové funkce. Apple chce upevnit své místo v kategorii nejvyšší třídy a zaujmout i „mini“ telefonem.

Základní modely iPhone 12 a 12 Mini

Letos má dojít k představení hned 4 modelů, čemuž nasvědčuje celá řada uniklých informací. Nejlevnějším modelem bude zřejmě iPhone 12 s úhlopříčkou 6,1″ a LCD displejem, ve zhruba stejné cenové hladině by se měl pohybovat i iPhone 12 Mini. Ten potěší příznivce menších modelů, dostane totiž OLED displej o velikosti 5.4″, upřesňuje Apple.

Někdo by mohl namítat, že to je stále velký rozměr, jedná se ovšem o panel roztažený až do okrajů. Tomu je samozřejmě přizpůsobeno celé tělo, které bude ve výsledku menší než letošní iPhone SE (2020) a jen o málo větší než staré „eséčko“. Telefon takové velikosti je velmi dobře ovladatelný i jednou rukou.

Bude i iPhone 12 Pro a 12 Pro Max?

Vedle základního modelu iPhone 12 má vyjít také upgradovaný iPhone 12 Pro, a stejně jako v roce minulém dostat i větší provedení Max. Úhlopříčky modelů vychází na 6,1 a 6,7 palců a v obou případech půjde o OLED panel v bezrámečkovém provedení. Uživatelé se tak mohou těšit na dokonalou černou i živé barvy a samozřejmě na pořádný výkon, míní WhistleOut.

Datum představení iPhone 12

Ačkoliv Apple běžně představuje nové iPhony v září, letos to příliš nevyšlo i kvůli koronavirové krizi. Na tiskové konferenci tak představil pouze chytré hodinky Apple Watch a tablety iPad, zatímco na telefony si počkáme ještě zhruba měsíc. Dle některých zdrojů je:

  • Představení iPhonů 12 naplánováno na 13. října 2020
  • Spuštění předprodeje o tři dny později, tedy 16. října
  • Od 23. už mají být nové iPhony také v kamenných obchodech

Jaká bude cena iPhone 12?

V závislosti na zvoleném modelu a velikosti paměti mají ceny v USA startovat na 15 500 Kč, takže v Evropě, resp. České republice, bude cena za iPhone 12 a iPhone 12 mini nejméně 19 500 Kč.

iPhone 12 Pro začíná ve Spojených státech na 23 200 Kč, v ČR tak můžeme počítat se zhruba 28 – 30 tisíci Kč. A nakonec iPhone 12 Pro Max, jehož cena zřejmě přesáhne hranici 35 000 Kč za nejnižší paměť.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články