Představení iPhonu 12 bylo o měsíc odsunuto, o to větší však bude nadšení. Na trh mají dorazit hned 4 „dvanáctkové“ modely, jeden bude mini.

Apple slibuje, že iPhone 12 přinese zatím největší změny v historii. To je patrné už podle designu, jemuž sice zůstává výraznější fotoaparát, dostal však elegantní celokovové tělo v matné barvě, což vypadá opravdu luxusně. Zásadní zlepšení má přinést také procesor a chybět samozřejmě nebudou ani nové funkce. Apple chce upevnit své místo v kategorii nejvyšší třídy a zaujmout i „mini“ telefonem.

Základní modely iPhone 12 a 12 Mini

Letos má dojít k představení hned 4 modelů, čemuž nasvědčuje celá řada uniklých informací. Nejlevnějším modelem bude zřejmě iPhone 12 s úhlopříčkou 6,1″ a LCD displejem, ve zhruba stejné cenové hladině by se měl pohybovat i iPhone 12 Mini. Ten potěší příznivce menších modelů, dostane totiž OLED displej o velikosti 5.4″.

Někdo by mohl namítat, že to je stále velký rozměr, jedná se ovšem o panel roztažený až do okrajů. Tomu je samozřejmě přizpůsobeno celé tělo, které bude ve výsledku menší než letošní iPhone SE (2020) a jen o málo větší než staré „eséčko“. Telefon takové velikosti je velmi dobře ovladatelný i jednou rukou.

Bude i iPhone 12 Pro a 12 Pro Max?

Vedle základního modelu iPhone 12 má vyjít také upgradovaný iPhone 12 Pro, a stejně jako v roce minulém dostat i větší provedení Max. Úhlopříčky modelů vychází na 6,1 a 6,7 palců a v obou případech půjde o OLED panel v bezrámečkovém provedení. Uživatelé se tak mohou těšit na dokonalou černou i živé barvy a samozřejmě na pořádný výkon.

Datum představení iPhone 12

Ačkoliv Apple běžně představuje nové iPhony v září, letos to příliš nevyšlo i kvůli koronavirové krizi. Na tiskové konferenci tak představil pouze chytré hodinky Apple Watch a tablety iPad, zatímco na telefony si počkáme ještě zhruba měsíc. Dle některých zdrojů je:

  • Představení iPhonů 12 naplánováno na 13. října 2020
  • Spuštění předprodeje o tři dny později, tedy 16. října
  • Od 23. už mají být nové iPhony také v kamenných obchodech

Jaká bude cena iPhone 12?

V závislosti na zvoleném modelu a velikosti paměti mají ceny v USA startovat na 15 500 Kč, takže v Evropě, resp. České republice, bude cena za iPhone 12 a iPhone 12 mini nejméně 19 500 Kč.

iPhone 12 Pro začíná ve Spojených státech na 23 200 Kč, v ČR tak můžeme počítat se zhruba 28 – 30 tisíci Kč. A nakonec iPhone 12 Pro Max, jehož cena zřejmě přesáhne hranici 35 000 Kč za nejnižší paměť.