Co je Facetime a jak ho použít bez Wi-Fi

Facetime je komunikační aplikace, kterou Apple instaluje na svá zařízení v rámci iOS i macOS. Radíme, jak ji používat i bez Wi-Fi a co všechno umí.

Co je FaceTime i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jedná se v podstatě o alternativu ke klasickému volání, akorát s většími možnostmi. Přes Facetime můžete volat, ale také vést videohovor, používat Live Photos nebo Memoji. Spousta uživatelů využívá Facetime ke komunikaci raději než volání přes mobilní síť. Jednoduše je rychlejší a pohodlnější. Má ovšem možnosti ovládání, jaké nemusí nový uživatel objevit sám.

Co je Facetime aneb Objevte, co umí

Pokud chcete volat přes Facetime, musíte znát telefonní číslo nebo e-mail, který je registrovaná v síti Apple, resp. iCloudu. Pokud už kontakt uložený máte, stačí napsat jeho jméno – stejně jako v telefonním seznamu. Následně pak můžete zahájit hlasový hovor, nebo videohovor – při volání stačí klepnout na ikonu kameru. Výhodou je, že můžete z běžného telefonátu přepnout na Facetime a zahájit tak hovor během telefonátu, vysvětluje TechTarget.

Jednoduchá je také organizace dalších příchozích hovorů. Můžete buď ukončit stávající hovor a přijmout nový, odmítnout ho, nebo nový hovor přijmout a ten probíhající nechat čekat. Pro každý krok má Facetime přehledná tlačítka.

Nemáte vždy náladu ukazovat svou tvář během videohovoru? Facetime vám umožní vytvořit tzv. Memoji, tedy ilustrovanou podobiznu sebe samého, kterou pak můžete během videohovoru používat. Nastavíte ji během hovoru, když klepnete na tlačítko efektů a poté na Memoji, jaké chcete použít. Chcete-li pak své Memoji vypnout, klepněte na křížek, uvádí BeConnected.

Používáte-li Facetime k videohovorům – ať už s rodinou, přáteli, nebo kýmkoliv jiným – můžete si ukládat momentky v podobě Live Photos. Během hovoru jednoduše klepněte na tlačítko spouště, a fotka je na světě. Najdete ji pak uloženou v aplikaci Fotky.

Můžu používat Facetime bez WiFi?

Facetime funguje pouze on-line, a potřebuje proto připojení k síti. Zvládne to i bez WiFi, a sice přes mobilní data, která ji nahradí na cestách. Off-line, respektive bez jakéhokoliv připojení k internetu, však Facetime fungovat nemůže. Ke komunikaci využívá pouze internet, nikoliv síť operátora, jako když voláte nebo posíláte SMS, upřesňuje iPhoneLife.

Lze používat Facetime ve Windows?

Chcete používat Facetime na počítači, ale nemáte k dispozici MacBook? Stejně jako mnoho dalších aplikací, i v tomto případě však Apple použití na jiných systémech blokuje. Na počítači s Windows tak Facetime nainstalovat nelze; alespoň ne oficiální cestou. Facetime vyvinul Apple a je dostupný pouze pro jeho zařízení, jako je iPhone, iPad, iPod a MacBook. Povedenou alternativou pro Windows je například Skype.

‎Skype
‎Skype
Price: Gratis+

Na jakých zařízeních se dá Facetime použít?

Asi nejčastěji budete Facetime využívat na mobilních telefonech iPhone. Aplikace je ale dostupná také pro tablety iPad a hudební přehrávače iPod. Podporovány jsou všechny nové i naprostá většina starších modelů, například i iPhone 4S. Facetime nemusíte do zařízení stahovat, ve všech verzích iOS je předinstalovaný od Applu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články