Kalibrace baterie v iPhone mobilu zvýší její výdrž

Kalibrace baterie v iPhone je vhodná, pokud už telefon nevydrží tak dlouho, co dříve. Zároveň byste ji ale neměli provádět příliš často.

Kalibrace baterie - iPhone i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Starší baterie v telefonech i jiných přenosných přístrojích postupně ztrácí svou kapacitu. To se projevuje například kratší doboru provozu nebo skokovým vybíjením. Důvodem je ustálení elektronů, které zůstávají na jednom místě, a tak dochází k poškozování baterie iPhonu. Než ji vyměníte za novou, vyzkoušejte kalibraci, která může problémy alespoň na čas odstranit.

Postup pro kalibraci baterie v iPhonu

Zkalibrovat baterii v iPhonu je vlastně velmi snadné a nepotřebujete nic složitě nastavovat, vysvětluje postup MakeUseOf:

  1. Vybijte iPhone úplně na 0 %, až se sám vypne
  2. Nabijte ho na 100 % a cca 3 hodiny ještě nesundávejte z nabíječky
  3. Poté iPhone odpojte a natvrdo restartujte pomocí tlačítek

Kalibraci je dobré provádět pouze v nezbytných případech, protože tím baterii nadměrně zatěžujete. Obecně také není vhodné akumulátor úplně vybíjet, ani úplně nabíjet. K provedení kalibrace nemusíte stahovat žádnou aplikaci, ani software třetí strany, uvádí AiXun.

Stejný způsob lze použít také pro iPad, iPod, Apple Watch, nebo MacBook, jakmile se baterie chová nestandardně. Než ale ke kalibraci přistoupíte, zkuste přístroj nejdříve restartovat. Samotný proces si pak vyžádá jden až dva plné nabíjecí cykly, což zatíží baterii o něco více než normálně.

Pomůže s kalibrací baterie nějaká aplikace?

Tady se názory hodně různí. Někteří uživatelé hlásí, že jim aplikace „opravila“ nefunkční články baterie; fyzikálně to ale možné není. Baterie má zkrátka svou životnost, a pokud nepomůže ani její kalibrace, je dost možná na odpis. Pomoci mohou například aplikace pro optimalizaci spotřeby, které například ukončí zbytečné procesy. Výměna baterie u starších modelů není dnes nákladná záležitost, a často představuje nejrychlejší řešení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články