Máte nový iPhone nebo jste ztratili Apple telefon, a chcete data obnovit ze zálohy? Využít můžete iCloud, iTunes nebo úložiště Google Fotky. Všechno zvládnete na pár kliknutí.

Kdo si zálohuje data z iPhonu, nepřijde o ně ani v případě, že mu telefon někdo ukradne nebo jej ztratí. Ano, sice je možné iPhone najít (linkovat), ale lepší neponechat nic náhodě. iOS přístroj můžete obnovit buď z on-line úložiště iCloud nebo z počítače přes iTunes. Obojí má své (ne)výhody. A jak může uživatel iPhonu využít k zálohování a obnově Google? I na produktech Applu máte k ukládání fotek 15 GB zcela zdarma.

Jak obnovit iPhone ze zálohy na iCloudu

Abyste obnovili iPhone ze zálohy, kterou máte uloženou na iCloud, postupujte následovně:

  1. Zapněte iPhone a připojte se k Wi-Fi
  2. V sekci Aplikace a data zvolte „Obnovit ze zálohy na iCloudu“
  3. Přihlaste se do svého iCloudu (stejné jako Apple ID)
  4. Vyberte zálohu, kterou chcete do iPhonu obnovit
  5. Následně začne stahování, může trvat několik minut
  6. Jakmile stahování skončí, mobil se restartuje

Máte-li zastaralou verzi systému, můžete být vyzvání, abyste iOS aktualizovali. Rovněž vás může Apple vyzvat ještě k přihlášení k Apple ID, tedy k vašemu osobnímu účtu. Ačkoliv jsou údaje stejné jako v případě iCloudu, slouží oba účty k něčemu jinému.

Co je iCloud? On-line úložiště k uchování dat

Protože iPhone ani jiná Apple zařízení neumožňují vložení paměťové karty, má každý uživatel k dispozici iCloud. Ten je přímo spojený s vaším účtem a vzniká v momentě, kdy si založíte Apple ID. Díky propojení s nastavením pak můžete z iPhonu na pár klepnutí zálohovat kontakty, zprávy, fotky nebo další data. Uložena budou on-line na iCloudu, k němuž máte přístup z jakéhokoliv Apple zařízení nebo přes internetový prohlížeč. Stejně jako iTunes slouží i k obnově iPhonu ze zálohy. Každý uživatel dostává zdarma 5 GB, případně si může dokoupit 50-2 000 GB od 25 Kč měsíčně.