Jak obnovit iPhone ze zálohy iCloud, iTunes nebo Google

Jestliže jste iPhone ztratili nebo máte nový a chcete data obnovit ze zálohy, můžete využít iCloud, iTunes (PC s macOS nebo Windows) nebo úložiště Google.

Jak obnovit iPhone ze zálohy i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Kdo si zálohuje data z iPhonu, nepřijde o ně ani v případě, že mu telefon někdo ukradne nebo jej ztratí. Ano, sice je možné iPhone najít (linkovat), ale lepší neponechat nic náhodě. iOS přístroj můžete obnovit buď z on-line úložiště iCloud nebo z počítače přes iTunes. Obojí má své (ne)výhody. A jak může uživatel iPhonu využít k zálohování a obnově Google? I na produktech Applu máte k ukládání fotek 15 GB zcela zdarma.

Jak obnovit iPhone ze zálohy na iCloudu

Abyste obnovili iPhone ze zálohy, kterou máte uloženou na iCloud, postupujte následovně, uvádí Apple:

 1. Zapněte iPhone a připojte se k Wi-Fi
 2. V sekci Aplikace a data zvolte „Obnovit ze zálohy na iCloudu“
 3. Přihlaste se do svého iCloudu (stejné jako Apple ID)
 4. Vyberte zálohu, kterou chcete do iPhonu obnovit
 5. Následně začne stahování, může trvat několik minut
 6. Jakmile stahování skončí, mobil se restartuje

Máte-li zastaralou verzi systému, můžete být vyzvání, abyste iOS aktualizovali. Rovněž vás může Apple vyzvat ještě k přihlášení k Apple ID, tedy k vašemu osobnímu účtu. Ačkoliv jsou údaje stejné jako v případě iCloudu, slouží oba účty k něčemu jinému.

Co je iCloud? On-line úložiště k uchování dat

Protože iPhone ani jiná Apple zařízení neumožňují vložení paměťové karty, má každý uživatel k dispozici iCloud. Ten je přímo spojený s vaším účtem a vzniká v momentě, kdy si založíte Apple ID. Díky propojení s nastavením pak můžete z iPhonu na pár klepnutí zálohovat kontakty, zprávy, fotky nebo další data. Uložena budou on-line na iCloudu, k němuž máte přístup z jakéhokoliv Apple zařízení nebo přes internetový prohlížeč. Stejně jako iTunes slouží i k obnově iPhonu ze zálohy. Každý uživatel dostává zdarma 5 GB, případně si může dokoupit 50-2 000 GB od 25 Kč měsíčně.

Jak obnovit iPhone ze zálohy v iTunes

Pro obnovení iPhonu ze zálohy v iTunes postupujte dle následujících kroků, uvádí Apple:

 1. Připojte iPhone k počítači pomocí lightning kabelu
 2. Spusťte iTunes a potvrďte důvěryhodnost zařízení
 3. Jakmile se iPhone zobrazí v iTunes (vlevo nahoře), klikněte na něj
 4. Vpravo klikněte na „Obnovit zálohu“ a nějakou vyberte
 5. Po obnovení zálohy z iTunes se iPhone restartuje

Stejně jako v případě iCloud, i tady vám může Apple nejdříve nabídnout aktualizaci zastaralého systému. Pokud si na počítač zálohujete více Apple mobilů, je ppotřeba nejdříve zvolit správnou zálohu.

Co je iTunes? Program pro správu zařízení

Program iTunes je pro někoho pomocníkem, pro jiné prokletím. Společnost Apple ho vydává od roku 2001 a smyslem je usnadnit správu a organizaci multimediálních souborů v systému iOS. Využít ho tak můžete třeba pro nahrávání hudby nebo filmů, ale k tomu už dnes slouží pohodlnější alternativy – ať už Apple Music nebo aplikace třetích stran. Asi nejčastěji je dnes iTunes využíváno právě pro zálohování iOS zařízení nebo pro jejich obnovu. Stejně tak pomůže i s aktualizací nebo odstraněním softwarových problémů. Dříve bylo možné použít iTunes pouze na Apple počítačích s macOS, dnes je ale dostupný i pro Windows.

Jak obnovit iPhone ze zálohy na Google

Google umožňuje stáhnout/obnovit všechna data na stránce https://takeout.google.com/, kde z nich vytvoříte tzv. Archiv. Tím se data ze serverů Googlu nesmažou, pouze je umožní stáhnout v různých formátech, vysvětluje Google:

 1. Přejděte na stránku https://takeout.google.com/
 2. Přihlaste se svým Google účtem/Gmailem
 3. Vyberte data a služby, které chcete stáhnout
 4. Úplně dole klepněte na „Další krok“
 5. Zvolte vlastnosti archivu jako velikost, formát a místo uložení (nejlépe si nechte zaslat odkaz pro stažení e-mailem)
 6. Následně si stáhněte data z archivu

Z Googlu lze do iPhonu obnovit jen vybraná data jako fotografie, kontakty, zprávy nebo kalendář. Kromě fotografií je tak lepší zálohovat i obnovovat z iCloudu nebo iTunes. Google na druhou stranu umožňuje využívat zařízení s rozdílnými OS, takže si snadno přetáhnete fotky mezi Androidem, iOS, macOS nebo Windows. V závislosti na velikosti dat může trvat vytvoření archivu několik minut i dní. Většinou ale obdržíte odkaz pro stažení z Googlu do hodiny.

Co je úložiště Google? Úložiště dostupné odkudkoliv

Ačkoliv je Google spojován především s OS Android, mohou některé z jeho skužeb využívat i uživatelé Apple zařízení. K těm patří on-line úložiště Google Disk i Fotky Google, které propojují nějolik platforem (Android, iOS, Windows, macOS atd.). V obou případech máte zdarma 15 GB místa (dohromady 30 GB) a obě aplikace stáhnete z App Storu. Do Google Fotky se vejdou tisíce fotek, jsou ovšem komprimovány, což snižuje jejich kvalitu i rozlišení. Vždycky si však můžete dokoupit další místo, které je uchová v původní kvalitě. Cena začíná na 50 Kč za 100 GB měsíčně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články