Jak najít ztracený nebo ukradený iPhone (i off-line)

Pakliže jste iPhone ztratili nebo vám byl ukraden, existuje několik postupů, jak ho najít, a to i když je vypnutý. Pospěšte si ale, doslova hrajete o čas.

Jak najít iPhone i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ztracený nebo odcizený iPhone je nepříjemná záležitost, zejména pokud jste spolu s ním přišli také o fotografie, kontakty apod. Každý iPhone má naštěstí službu „Najít iPhone“ přímo od Applu. Ta vám umožní zaměřit telefon s přesností několika metrů kdekoliv na mapě. S novým iOS 13 pak můžete iPhone najít, i když je offline.

Najděte iPhone pomocí aplikace Najít iPhone

Díky tomu, že je funkce „Najít iPhone“ předinstalovaná v každém Apple zařízení, neposkytujete údaje třetí straně. K lokalizování iPhonu je potřeba mít zapnutá mobilní data nebo Wi-Fi, jinak bohužel není možné telefon zaměřit, vysvětluje Apple.

 1. Přihlaste se na počítači na icloud.com (váš Apple ID účet + heslo)
 2. Máte-li zapnuté dvoufaktorové přihlášení, bude nutné zadat kód
 3. Možná bude potřeba zadat opět heslo (stejné jako při prvním kroku)
 4. Z aplikací vyberte „Najít iPhone“ (značka radaru)
 5. Následně si zobrazte seznam zařízení, která jsou spárována s vaším účtem
 6. Vyberte onen ztracený nebo odcizený přístroj
 7. Na mapě se ukáže jeho aktuální nebo poslední poloha

Nemáte-li k dispozici počítač, můžete se přihlásit k Apple ID/iCloudu na jakémkoliv jiném zařízení. Nejjednodušší to bude na iPhonu nebo iPadu. Poté v nastavení přejdete do svého Apple ID, vyberete iCloud a zobrazíte seznam zařízení. Vyberte pohřešované, které se následně ukáže na mapě.

Tip: Kromě polohy s přesností 1 m se ukážou i názvy okolních ulic a podniků. Z tohoto screenu byly pro zachování soukromí vymazány.

Pokud je iPhone v blízkosti, přehrajte zvuk

Jestliže mapa ukazuje polohu iPhonu ve vaší blízkosti, můžete na něm přehrát zvuk. Díky tomu ho snáze najdete, pokud je třeba zapadlý v gauči nebo leží poblíž. Přehrání by mělo fungovat i za předpokladu, že máte zvuky vypnuté.

iPhone můžete najít i offline (pouze iOS 13 a novější)

Apple přidal do operačního systému iOS 13 a novějšího zajímavou novinku, která vám umožní najít iPhone i offline (bez Wi-Fi a mobilních dat). Ta je dostupná od podzimu roku 2019, aktuálně už je tedy iOS 13 v ostrém režimu.

Smyslem je, že se ztracený / odcizený iPhone může připojit pomocí bluetooth k jakémukoliv Apple přístroji v blízkosti – včetně cizích. Takže i když budou vypnutá mobilní data a smartphone nebude připojený k Wi-Fi, půjde zaměřit a sledovat jeho polohu. iOS 13 je dostupný pro iPhone SE, 6S a všechny novější modely (pro čistý iPhone 6 bohužel ne), uvádí Cnet.

 1. Otevřete systémové nastavení a klepněte na své jméno
 2. Níže zvolte „Najít“ a následně „Najít iPhone“
 3. Nejdříve zapněte standardní „Najít iPhone“
 4. Posuvníkem pak i funkci „Hledat offline zařízení“

Odteď půjde váš Apple telefon najít i v případě, kdy je offline, a tedy není připojen k síti přes WiFi ani mobilní data. Zapnete-li i poslední funkci „Odeslat poslední polohu“, tak iPhone automaticky odešle své poslední místo výskytu společnosti Apple.

Najít iPhone pomocí telefonního čísla možné není

Spousta programů slibuje, že lokalizuje iPhone (nebo jiný telefon) podle telefonního čísla. Technicky to sice možné je, ale přístup k takové funkci má pouze operátor, policie nebo jiné orgány. Ty umí vaši polohu zaměřit s přesností metru, využívají ji ovšem pouze v případě, kdy je někdo v ohrožení života nebo páchá trestnou činnost. Ztracený ani odcizený iPhone tak podle čísla lokalizovat nejde.

Ani podle IMEI iPhone nenajdete. Proč?

Stejná situace jako v případě telefonního čísla; iPhone přes IMEI nelze najít. Opět ho sice může zaměřit policie nebo jiné bezpečnostní orgány, ale v případě ukradeného nebo ztraceného mobilu se to nedělá. Policie najde iPhone pomocí IMEI v případě, kdy s ním někdo páchá trestnou činnost, případně je v ohrožení života. Třeba pokud by s vaším iPhonem utekl mladší sourozence, může policie přistoupit k zaměření pomocí IMEI.

Jak najít iPhone kamaráda a určit jeho polohu?

Chcete-li najít iPhone svého kamaráda, je to možné přes aplikaci Najít přátele, kterou poskytuje přímo Apple. Jakmile vám kamarád udělí přístup, můžete pak sledovat jeho polohu, vysvětluje sám Apple. Hodí se to například, pokud jdete na procházku v horách, přírodě …ale i když chcete mít přehled o poloze svého dítěte.

 1. Otevřete aplikaci „Najít přátele“
 2. Klepněte na tlačítko „Přidat“ v pravém hoením rohu (symbol plus v kolečku)
 3. Ze svých kontaktů vyberte přátele, s nimiž chcete polohu sdílet; nebo zadejte jejich e-mailové adresy a pošlete jim žádost
 4. Jakmile vaši přátelé žádost odsouhlasí, uvidíte jejich polohu v aplikaci Najít přátele nebo na webu icloud.com

Pokud se rozhodnete sdílení polohy ukončit, klepněte v aplikaci Najít přátele na sekci „Já“ a posuvníkem sdílení polohy vypněte. Nakonec vše potvrďte tlačítkem „Hotovo“.

V případě, že váš kamarád předem sdílení polohy nepovolil, nebude ho možné tímto způsobem lokalizovat. Obecně nelze zaměřit cizí iPhone (ani jiné zařízení), pokud vám k tomu jeho majitel nedá povolení. V opačném případě by se jednalo o nelegální sledování.

Lze najít iPhone, který je vypnutý?

Pokud je iPhone vypnutý, prakticky se s ním nelze spojit. Můžete například odeslat požadavek k přehrání zvuku nebo jeho blokaci, ta bude ovšem provedena až v momentě, kdy jej někdo připojí k WiFi. Spojení lze navázat jen v případě, kdy je iPhone zapnutý, a má deaktivovanou službu Najít iPhone. Na Apple mobilu musí být iOS 13 nebo novější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články