Jak restartovat iPhone bez tlačítka i systémově

Restartovat iPhone nemusí být vždy jasné, u jednotlivých modelů a verzí iOS se navíc postupy liší. Apple mobil lze ale restartovat systémově i bez tlačítka.

Jak restartovat iPhone bez tlačítka i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Alespoň čas od času by měl telefon restartovat každý, i když se jedná o iPhone, který příliš problémů nemívá. Tento proces může vyřešit například zpomalený systém, ukončit aplikace, které jinak nelze vypnout, nebo pokud mobil nemůže najít signál. Restart iPhonu nikterak neškodí, naopak je vhodné jej jednou za čas provést.

iPhone lze restartovat v nastavení

Mezi uživateli už jsou rozšířeny výhradně modely, které podporují iOS 11 a novější, v němž lze provést restart v nastavení telefonu, uvádí Apple. Pouze nejstarší modely jako iPhone 2, 3 nebo 4 fungují ještě na původním systému. Tuto funkci přidal Apple právě kvůli problému, kdy si uživatel rozbil tlačítko a neměl tak možnost telefon vypnout. Postup je následovný:

  1. Otevřete systémové nastavení
  2. Přejděte do sekce „Obecné“
  3. Úplně dole klepněte na „Vypnout“
  4. Na posuvníku táhněte zleva doprava

Jak restartovat iPhone bez tlačítka

V praxi může nastat i případ, kdy je zapínací tlačítko z nějakého důvodu nefunkční. Třeba v důsledku poškození během pádu nebo vytopení, kdy došlo ke zkratu vodiče. Apple telefon tak musíte vypnout přímo v nastavení (postup výše), zatímco k zapnutí využít nabíječku. Připojení do elektrické sítě jej probudí, aniž byste museli stisknout power button. Pokud však obrazovka nereaguje, restartujte iPhone pomocí tlačítek tzv. natvrdo.

Restartování iPhonu pomocí tlačítka

Nejrychlejším způsobem, jak iPhone restartovat, je podržet zapínací tlačítko (power button), a to asi 3 vteřiny, uvádí Verizon. Poté se v dolní části obrazovky objeví posuvník s nápisem „Vypněte přejetím“. Jakmile posunete symbol vypnutí zleva doprava, počkejte pár vteřin a mobil opět zapněte. Toto tlačítko mají všechny iPhony, staré modely nahoře, a „šestka“ a novější ze strany.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články