Jak smazat Instagram: jde to dočasně nebo napořád

Smazat instagramový účet není tak jednoduché, jak by uživatel očekával. V aplikaci na mobilu totiž tuhle možnost nenajdete a musíte použít počítač.

Jak smazat Instagram i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Instagram nemá zájem, aby kdokoliv svůj účet mazal. Nejspíš i proto tuhle možnost přímo v aplikaci na mobilu skrývá, respektive ji tam vůbec nemá. Ke smazání IG účtu se proto musíte přihlásit přes počítač, kde ale Instagram používá málokdo – je to přeci primárně mobilní aplikace. Účet můžete nicméně smazat úplně, a nebo ho pouze dočasně deaktivovat.

Úplné smazání Instagram účtu

Kromě samotného Instagram účtu můžete smzat také obsah, jako jsou fotky, komentáře, zprávy …a jakékoliv další zmínky o vašem jméně, uvádí Instagram:

  1. Přejděte na stránku k odstranění Instagramu a přihlaste se
  2. Z nabídky vyberte důvod, proč jste se tak rozhodli
  3. Potvrďte smazání IG účtu heslem
  4. A dokončete kliknutím na tlačítko „Trvale odstranit účet“

Od této chvíle nepůjde váš profil dohledat ani podle jména, ani podle e-mailu. Všude, kde jste dříve něco komentovali, vaše příspěvky zmizí, stejně jako udělené „lajky“ u fotek.

Dočasná deaktivace Instagram účtu

Pokud víte, že se na Instagram později vrátíte, nebo jenom nechcete přijít o své fotky, můžete účet dočasně deaktivovat.

  1. Přejděte na stránku Instagramu a přihlaste se
  2. Napravo od profilové fotografie klikněte na „Upravit profil“
  3. Úplně dole na první kartě zvolte „Dočasná deaktivace vlastního účtu“
  4. Vyberte důvod a zadejte heslo k účtu
  5. Deaktivaci potvrďte kliknutím na „Dočasně deaktivovat účet“

Váš účet následně „zmizí“ z celého Instagramu, vymažou se, respketive skryjí, všechny komentáře, „lajky“ apod. Pokud budete chtít Instagramový účet zase aktivovat, stačí se k němu přihlásit pomocí svého jména a hesla. Veškeré fotografie, nastavení, zprávy apod. budou zase plně dostupné, doplňuje Avast.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články