Stáhnout hudbu z YouTube je snadné. Písničky můžete uložit do mobilu i počítače během pár vteřin. Použít lze nejlepší program, nebo stahovat z ZouTube bez něj.

Pro stahování hudby z YouTube existuje velké množství nástrojů. Některé jsou placené, jiné zdarma. Většinu uživatelů tak budou zajímat právě ty bezplatné způsoby, jak z YouTube stáhnout hudbu do mobilu nebo počítače. I když existují desítky způsobů, ukážeme si jen některé, které opravdu fungují pro Android i iOS (iPhone) a iPadOS (iPad).

Etický kodex

I když je stahování z YouTube dostupné zdarma, neznamená to, že je to správné. Jedná se de facto o krádež a je tak na každém, zdali chce hudbu stahovat zdarma, nebo placením podpořit autory hudby a videí. Web Mobify nenese za používání zmíněných způsobů žádnou odpovědnost.

Stáhněte hudbu z YouTube rovnou do mobilu

Stáhnutí písničky přímo do telefonu je mnohem pohodlnější, než ji stáhnout nejdříve do PC, a z něj teprve nahrávat do mobilu. Některé způsoby pro stahování mp3 a mp4 jsou stejné pro Android i iOS a iPadOS, jiné jsou naopak specifické pro každý systém.

Jak stahovat z YouTube do mp3 a mp4 (Android)

Velmi dobře poslouží aplikace YouTube Downloader for Android; v Google Play ji ale nenajdete, protože porušuje licenční podmínky YouTube. V některých telefonech je také nově blokována. Stejně dobře tak poslouží aplikace Snaptube, s níž lze stáhnout videa také z Facebooku, Instagramu, WhatsAppu atd.

Instalace obou aplikací je možná z APK, což je léty ověřený zdroj. Stáhnete-li starší verzi, zhruba do minuty dorazí aktualizace na nejnovější. YouTube downloader v podstatě přebírá schéma YouTube, zatímco Snaptube vypadá trochu chudší. Vše ale funguje perfektně.

  1. Vyberte si přes aplikaci písničku / video stejně jako na YouTube
  2. V Downaloader for Android přibude tlačítko Download hned vedle tlačítek like, dislike, share a save; ve Snaptube se objeví v pravém dolním rohu symbol pro stahování (bílá šipka na žlutém pozadí)
  3. Po klepnutí na „Stáhnout“ vyberte kvalitu hudby (.mp3) nebo videa (.mp4)
  4. V dalším kroku můžete (ale nemusíte) soubor přejmenovat a zvolit místo, kam se uloží
  5. Nakonec stačí klepnout na „Download“

V případě Snaptube je přehrávání stažených souborů podmíněno stažením přehrávače Lark Player. Je to sice aplikace navíc, ale vypadá pěkně, přehledně, a má tmavý režim. Hodnocení uživatelů je navíc více než příznivé.