Alternativa za TopSerialy.to, které už nefungují

Oblíbený server TopSerialy už nefunguje, existuje za něj však alternativa. A vlastně není jenom jedna. Alternativ je k topserialy.to hned několik, a to vcelku povedených.

Alternativa za TopSerialy i Zdroj fotografie: Pixexid / Creative Commons / CC BY
                   

Sledovat seriály zdarma a on-line bylo obrovské pohodlí pro nejednoho z nás. Stránky topserialy.to byly relativně kryté, dlouhé soudní spory ovšem vyřadily zahraniční servery poskytovatelů seriálů. A to všechny najednou. Mnozí tak nedokoukali seriály, a co víc, nemají se kde koukat na nové. Za TopSerialy.to ale existuje alternativa, a nejenom jedna.

Proč už TopSerialy.to nefungují?

Pro mnohé uživatele zklamání, pro tvůrce seriálů jako Netflix nebo HBO obrovská výhra. Několik tvůrců video obsahu (zejména seriálů a filmů) se spojilo, aby společně dosáhli spravedlnosti. Po dlouhých letech úskoků ze strany provozovatelů serverů, na nichž byly seriály dostupné, došlo „konečně“ k jejich vyřazení. Největší z nich byly OpenLoad, Steamango nebo Verystream; dopad je tak celosvětový, nejde pouze o ČR a TopSerialy.to.

Je vůbec alternativa za TopSerialy.to?

Zcela plnohodnotná alternativa bohužel neexistuje, jejich nabídka seriálů byla opravdu obrovská. Sále tu jsou ovšem další stránky, které obsah zdarma nabízí. Kromě starších děl tam najdete i úplné novinky, včetně tvorby Netflixu, HBO, Amazonu a dalších.

On-line alternativa zdarma za topserialy.to

On-line alternativ k topserialy.to příliš není, asi největší databázi seriálů má však stránka sledujserialy.to. Popisy mají často slovenské, ale samotné seriály bývají s českými titulkami nebo s dabignem. Reklamám ani vyskakovacím oknům se nevyhnete, většina videí ale funguje, jak má. Alternativ je tak k topserialy.to více:

Za zmínku stojí i aonn.cz, který odkazuje ještě na několik dalších portálů s on-line seriály zdarma. Design je silně oldschool, ale svému účelu poslouží. Po zhlédnutí reklam a zavření vyskakovacích oken (klasika) si můžete pustit desítky seriálů s českým dabingem. Výběr sice není takový, jaký nabízely topserialy.to, ale jistá alternativa to je.

Netflix, HBO a další placené platformy

Za obsah by se platit mělo, a proto se nabízí předplatné na platformách jako je Netflix nebo HBO. Všechny platformy přináší kromě vlastního jedinečného obsahu také „cizí“. Díky tomu se na Netflixu podíváte třeba na Přátele nebo 2 a půl chlapa, navíc česky.

Krátce po zrušení topserialy.to se zdálo, že plnohodnotná alternativa nebude zejména proto, že jednotlivé plaformy stály proti sobě jako konkurence. Žádná tak nedokázala nabídnout tolik obsahu pohromadě za jedno předplatné. Dnes už je nabídka mnohem pestřejší, i když stále nedosahuje velikosti zrušených topserialy.to.

YouTube nabízí nečekaně hodně filmů a seriálů

Pokud nechcete za seriály ani filmy platit (i když to je vůči tvůrcům fér), můžete vyzkoušet například YouTube. Dnes jsou na něm dostupné stovky až tisíce filmů a seriálů, a to dokonce v češtině. Kromě těch starých najdete na YouTube i filmy z loňského roku. A co víc, i v tomto případě bývají často v českém jazyce.

O slovo se hlásí i Uloz.to a torrenty

Je to sice krok zpět, ale portály jako uloz.to mají i své výhody; třeba že vám stažený obsah zůstává. Pokud se podaří odfiltrovat obrovské množství škodlivých nebo nepovedených souborů, dají se stáhnout filmy i celé série seriálů v dobré kvalitě a česky. Za pomalé stahování neplatíte nic, zatímco na rychlé budete potřebovat kredit.

Kdo se narodil před rokem 2000, nejsou mu cizí torrenty, přes něž se dříve hojně stahovalo. Ani dnes nejsou úplně mimo, i když o ně zájem klesl. Bohužel pro české sledující se na torrentech nachází převážně zahraniční tvorba s anglickým dabingem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články