Bodovky se řadí k praktickému druhu svítidel, jejichž přítomnost oceníte i ve své domácnosti

Jaké druhy svítidel se u vás doma vyskytují? Zdroj světla je pro nás důležitý, protože na rozdíl od některých zvířat jsme ve tmě naprosto bezradní.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Proto ve svých domovech máme všechny druhy osvětlení, těmi stropními počínaje a stolními a dekoračními konče. Jaký druh svítidla by ve vaší domácnosti rozhodně neměl chybět?

Zatočte s neustále padajícím hlavním vypínačem

Stává se vám často, že vás hlavní vypínač v domácnosti vypoví službu a takzvaně vyhodíte pojistky v celém bytě? Na vině může být hned několik faktorů. Buď jste zapojili příliš velký počet spotřebičů naráz a váš obvod se automaticky vypnul, nebo je bouřka, popřípadě nastal zkrat či jsou poškozené jističe. Stává-li se vám často první případ, snažte se svůj obvod méně zatěžovat. Začít můžete například změnou osvětlení.

Praktické, funkční a designové bodovky

Oblíbeným druhem svítidel jsou bodovky. Dají se totiž umístit úplně kamkoliv. Jsou praktické, minimalistické, funkční i designové. Tím splňují veškeré požadavky, které od osvětlení domova máme. Své využití mají nad kuchyňskou linkou, protože poskytnou dostatek světla na vaření, ale použít se dají také místo stropních světel či místo lampiček.

Výhody použití bodovek v domácnosti

Jaké další výhody bodovky použité v domácnosti mají? Snadno se udržují, hodí se do každého interiéru a dokážou opticky zvětšit každý interiér. V malých místnostech a garsoniérách je tak jejich přítomnost k nezaplacení. Což je ironické, protože pořizovací cena bodového osvětlení je velmi příznivá.

Proměňte svůj temný domov ve světlem ozářený přístav, do něhož bude radost se vracet. Díky bodovkám docílíte příjemného osvětlení na míru, opticky zvětšíte svůj domov a budete si moci užívat dostatek světla v každé místnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Redakce Mobify.cz

Zobrazit další články