Co nesmí chybět v home office? Na tyto věci nikdy nezapomeňte

Práce z domova se díky pandemii stala nedílnou součástí života pro mnoho lidí po celém světě.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V Čechách se k home office uchýlila každá společnost, která měla tuto možnost. Na první pohled jde o úžasnou variantu práce. Jakmile s tím ale začnete, narazíme na mnoho překážet. Jak si nejlépe poradit s prací z domova, abyste byli produktivní a nezbláznili se z toho?

Zařiďte si pracovní prostor doma

Nejdůležitější je, abyste si doma vymezili jedno místo, které bude sloužit jako kancelář. Musíte mít dostatek prostoru a pohodlí. Díky tomu budete mít každý den motivaci do práce a psychickou i fyzickou pohodu. Nezapomínejte ani na technické zázemí. Tiskárna a oblíbené tonery Brother vám pomohou se všemi dokumenty. Kvalitní notebook zajistí, že zvládnete všechny úkony.

Možná se vám to na první pohled nezdá, ale tiskárna je v home office velmi důležitá. Levné tonery Epson vám ušetří peníze a přitom odvedete práci, kterou potřebujete. Nezapomínejte ale ani na maličkosti, které vám pomohou s produktivitou. Jednat se může o:

  • osvětlení (stolní lampa),
  • organizéry na dokumenty, psaní prostředky apod.,
  • diář (fyzický nebo elektronický).

Nezapomínejte na režim

Nejtěžší částí práce z domova je time management. Nenechat se zlákat mobilním telefonem, Netflixem nebo domácími pracemi je těžší, než si myslíte. Nastavte si pevný režim stejně, jako kdybyste byli v klasické kanceláři. Určete si vždy čas, kdy budete pracovat a poté čas, kdy se budete věnovat rodině a domácnosti.

Možná vám to bude připadat podivné, ale důležité je také oblečení. Každé ráno vstaňte, udělejte si svou rutinu (snídaně, sprcha, káva) a potom se oblékněte, jako kdybyste šli do práce. Váš mozek tím přesvědčíte, že je čas pracovat a oddělíte díky tomu pracovní a rodinné povinnosti. Tento trik vám pomůže hlavně v začátku, než si na home office naplno zvyknete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Redakce Mobify.cz

Zobrazit další články