Jak sjednat nejlevnější pojištění? Jednoduše – přes internet čili online

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Chcete ušetřit na pojištění, ale nevíte jak? Sjednání pojištění online přináší řadu výhod, jako je snadné porovnání nabídek, úspora času a peněz, pohodlí a flexibilita. Díky internetovým srovnávačům můžete najít nejlepší nabídku na trhu a pojistit se kdykoli a odkudkoli.

Pobočky už nefrčí, pojistěte se online

Jednou z hlavních předností online sjednání pojištění je možnost rychlého a snadného porovnání nabídek od různých pojišťoven prostřednictvím internetových srovnávačů. Tímto způsobem mohou zákazníci v krátkém čase získat přehled o dostupných možnostech a vybrat si nejlevnější pojištění.

Hledání a sjednávání pojištění online představuje v oblasti pojišťovnictví malou revoluci. Oproti tradičním metodám, jako jsou návštěvy poboček pojišťoven a bank nebo telefonické konzultace se zástupci těchto institucí, je vítanou změnou jak ze strany klientů, tak z pohledu pojišťoven.

Výhody sjednávání pojištění přes internet

Sjednávání pojištění online přináší řadu výhod. Jednou z hlavních je snadné porovnání nabídek různých pojišťoven pomocí internetových srovnávačů. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a během několika minut máte přehled o dostupných variantách.

Úspora času a peněz je dalším pozitivem online sjednání pojištění. Nejenže eliminuje nutnost osobní návštěvy pojišťovny (nebo jiného zprostředkovatele), díky čemuž ušetříte čas i peníze za cestování (případně i parkování), navíc získáte přístup k exkluzivním nabídkám. Některé pojišťovny totiž poskytují slevy nebo speciální balíčky pouze (či hlavně) tehdy, sjednáte-li si u nich pojištění online.

Nezanedbatelným plus je i pohodlí a flexibilita, které tento způsob přináší. Pojištění si můžete sjednat online kdykoli a odkudkoli, stačí mít přístup k internetu. Máte čas a klid hlavně o víkendu nebo ve večerních hodinách? To už není problém, pojistěte se tehdy, kdy to nejvíce vyhovuje právě vám.

Nejčastější pojištění obyvatel ČR

Některé druhy pojištění jsou v České republice (ale i jinde) vyhledávanější než jiné. Které to jsou a na co se vztahují?

  • Povinné ručení je ze zákona povinné pro všechny majitele vozidel a kryje škody způsobené třetím stranám při dopravní nehodě.
  • Havarijní pojištění je dobrovolné a pokrývá škody na vlastním vozidle v případě nehody, vandalismu nebo přírodních katastrof.
  • Pojištění domácnosti chrání váš majetek a domácnost před nečekanými událostmi, jako jsou požáry, krádeže nebo povodně.
  • Cestovní pojištění poskytuje finanční ochranu při cestování, pokrývá například léčebné výlohy, ztrátu zavazadel či storno zájezdu.
  • Životní pojištění slouží jako finanční zabezpečení pro rodinné příslušníky v případě úmrtí pojistníka.

Použití internetových srovnávačů

Internetové srovnávače či online kalkulačky jsou nástroje, které vám pomohou najít optimální pojištění za nejnižší cenu. Fungují na základě srovnávání nabídek od různých pojišťoven a zohledňují parametry, které zadáte. Na českém trhu je několik kvalitních internetových srovnávačů, obecně je ale důležité vybrat si ten, který je nezávislý a spolupracuje s co největším počtem pojišťoven.

Pro srovnání nabídek je nutné vyplnit formulář s informacemi o vašich požadavcích na pojištění. Například u povinného ručení budete potřebovat informace o značce, modelu a stáří vozidla, u pojištění domácnosti pak informace o velikosti a typu nemovitosti. Srovnávač zpracuje vaše údaje a vygeneruje seznam dostupných nabídek od různých pojišťoven. Tyto nabídky můžete seřadit podle ceny, kvality krytí nebo hodnocení zákazníků. Jakmile si vyberete, můžete přejít na webové stránky pojišťovny a dokončit proces sjednání pojištění online.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

marek

Zobrazit další články