Software za hubičku

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

I když většina softwaru nestojí tak moc jako hardware, stále se nejedná o levnou záležitost. Hlavně programy typu Windows či Office jsou finančně hodně náročné. Naštěstí zde existuje možnost, jak si je pořídit mnohem levněji.

Možné alternativy

Počítač je v současné době snad v každé domácnosti a na většině těchto strojů je nahraný Microsoft Windows 11, případně jeho dřívější verze. Jedná se o zdaleka nejrozšířenější druh softwaru vůbec. Lidé jsou na jeho rozhraní za ta léta navyklí, a i proto se jedná o tak rozšířený systém. Je však potřeba zmínit, že existuje i plnohodnotná alternativa ve formě Ubuntu, která je k dispozici zcela zdarma. Ta ovšem není ani zdaleka pro každého.

Ubuntu totiž používá zcela jiné rozhraní, a tak se v něm lidé zvyklí na práci ve Windows minimálně ze začátku hůře orientují. Problémová může být i kompatibilita s jinými druhy softwaru. Mnohé z nich nejdou na Ubuntu ani spustit. Dají se sice použít speciální emulátory, avšak ty neřeší vše.

Ubuntu navíc také nepodporuje celou řadu hardwarových ovladačů a je problém na tomto systému rozjet i mnoho her. Už jen proto si zákazníci raději připlatí za předražený Windows.

Druhotná licence

Ten je však reálné pořídit i za mnohem nižší cenu než obvykle. Stačí si ho objednat u prodejce, jež ho nabízí v rámci druhotné licence. Oč přesně se jedná?

V podstatě jde o již jednou používaný a následně vyřazený software, který byl odkoupen prodejcem za mnohem nižší cenu. A proto je také nabízen za mnohem menší peníze. Takto si lze levně pořídit celou řadu jinde drahých programů, nejen Windows, ale i Office 2021 či různé druhy antivirů.

Skvělé navíc je, že zákazník nemusí po objednání čekat na produkt příliš dlouho. Microsoft Office licence či licence jiného objednaného programu dorazí do zákazníkovy e-mailové schránky během pár minut, maximálně hodin. Dle návodu si pak kupující program snadno aktivuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

marek

Zobrazit další články