Nástupce iPhone SE bude! Už brzy dorazí, ale trochu zklame

Nástupce iPhone SE zřejmě dorazí ve dvou velikostech. Slibuje skvělou cenu a funkce dražších modelů, ačkoliv designem příliš nenadchne.

Nástupce iPhone SE v roce 2020 i Zdroj fotografie: William Hook / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Už přes dva roky se spekuluje, jestli Apple plánuje také nástupce legendárního iPhonu SE. Výrobce dlouho mlčel a fanoušci jen marně doufali …a Apple jejich přání jakoby ignoroval. Úspěch iPhonu XR však ukázal, že je o levnější modely zájem, a tak se přeci jenom dočkáme. Nástupce iPhone SE, nebo také SE 2, má přijít hned ve dvou velikostech, myslí si na 9to5mac.

V kostce z historie iPhone SE

Úspěšný iPhone SE byl přestavěn 21. bčezna 2016 a doplnil tak nabídku vedle modelu 6S. Zpočátku nabízel paměťové velikosti 16 a 64 GB, které později doplnily také 32GB a 128GB varianty. iPhone SE si získal srdce uživatelů zejména svými rozměry a dobrým výkonem, kterým stačí na běžné činnosti dodnes. Začínal s iOS 9.3 a stále podporuje aktuální verzi systému. Jeho prodej byl oficiálně ukončen v září 2018 a dodnes jsou doprodávány pouze skladové zásoby prodejců mimo Apple.

Design nového iPhonu SE mnohé zklame

Těšíte se na displej téměř do okrajů, jako to má iPhone X nebo 11? Právě to byl předpoklad většiny spekulantů. Apple se však rozhodl převzít design z iPhonu 8, takže v případě iPhone SE 2 zachová rámečky …a na druhou stranu také home button, který mnohým u nových telefonů chybí. Kouzlo prvního „eséčka“ tak nadobrou ztratí a nejspíš nebude mít společný ani název.

Apple jej pravděpodobně představí jako iPhone 9, který má mezi „osmičkou“ a „desítkou“ stále volné místo. Kromě zachování designu budou totožné i celkové rozměry telefonu s displejem o velikosti 4,5 palců. Vzhledově budou snad největší změnou záda, která mají být po vzoru iPhone 11 Pro, což zahrnuje také umístění loga Apple doprostřed zad, uvádí BusinessInsider.

Nový iPhone SE už brzy dorazí. Ve dvou velikostech

Výrobce zřejmě očekává, že o drahé mobily teď nebude příliš velký zájem, a iPhone SE 2 (respektive iPhone 9) by tak mohl stát kolem 13 000 Kč. Vedle něj pak představí i větší, plusový model iPhone 9 Plus s úhlopříčkou displeje 5,5 palce. Jeho cena by neměla šplhat nad 17 000 Kč, což je vzhledem k novinkám velmi příznivé. I když Apple konference kvůli koronaviru zrušil, předpokládá se představení nového iPhonu SE v průběhu dubna.

Nástupce iPhonu SE nás potěší i funkcemi

Kde ztrácí vzhledem, vyvažuje vlastnostmi. O chod telefonu se postará procesor Apple A13 Bionic, který mají nejnovější iPhony 11, a doplňpvat ho má 3GB RAM. Nový iPhone SE má podporovat eSIM, takže umožní používat dvě telefonní čísla zároveň, a díky skleněným zádům se dočkáme také podpory bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát v praxi nezklame, u menšího bude však pouze „single“, u plusové verze pak zřejmě duální, uvádí AppleInsider.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články