Jak správně a rychle nabíjet iPhone (drátově i bezdrátově)

Budete-li iPhone nabíjet správně, výrazně prodloužíte životnost baterie. Poradíme také, jak rychle nabít iPhone, když není času nazbyt.

Jak správně a rychle nabíjet iPhone i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Starší modely Apple mobilů jdou nabíjet pouze přes lightning kabel, všechny novější pak pomocí kabelu nebo bezdrátové nabíječky. Z těchto možností je vždy lepší používat kabel – bezdrátové nabíjení iPhonu je ovšem pohodlnější. Jak tedy správně nabíjet iPhone, aby nedocházelo ke zbytečnému opotřebení baterie, a jak ho v případě potřeby nabít rychle?

Jak správně nabíjet iPhone a šetřit baterii

Chcete-li iPhone nabíjet správně, respektive v zájmu snížení opotřebení baterie, budete potřebovat základní 5W adaptér. Pomalé nabíjení sice trvá déle, ale baterie není ani zdaleka tak zatěžována a přehřívána, čímž ji šetříte, a v dlouhodobém měřítku jí můžete prodloužit životnost až o polovinu, vysvětluje ZDNet.

Důležité je také míra nabití akumulátoru, v ideálním případě ji udržujte mezi 20 a 80 %. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota ji nadměrně zatěžuje, a baterie tak ztrácí svou efektivitu. Pokud ji budete pravidelně vybíjet až k 0, a poté nabíjet na 100 %, vypoví službu mnohem dříve. Správně udržované akumulátory mohou naopak sloužit i několik let.

Jak rychle nabít iPhone (nejrychlejší způsob)

Pokud pospícháte a potřebujete iPhone nabíjt co možná nejrychleji, lze využít kombinaci několika možností. Zcela zásadní je nabíječka, respektive rychlonabíječka s napětím alespoň 2 A. Použít můžete tu od iPadu, případně se prodávají 12 – 29W adaptéry. Základní 5W (taková placatá), jakou dává Apple v originálním balení, nabíjí iPhone pomalu.

V případě, že byste chtěli nabíjení zrychlit, vypněte všechny nepotřebné procesy. Tedy spuštěné aplikace, hudbu, ale i bluetooth, WiFi a mobilní data. Pokud nepotřebujete telefon současně používat, zapněte režim letadla, nebo ho úplně vypněte. iPhone se bude nabíjet mnohem rychleji než během provozu, vysvětluje MacWorld.

iPhone nabíjený rychlonabíječkou je více zahříván, takže bude dobré otočit ho displejem dolů, aby teplo skrze záda snáze unikalo. Z telefonu rovněž sundejte obal, celkem výrazně omezuje rychlost unikání tepla, takže se iPhone nabíjí pomaleji, aby nedošlo k jeho přehřátí.

Může se iPhone nabíjet přes noc, nebo ne?

I když je dobré udržovat baterii telefonu mezi 20 a 80 %, nabíjení přes noc se bát nemusíte. Jakmile dosáhne iPhone 100% nabití, začne si brát elektřinu přímo ze zásuvky, čímž ochrání baterii před „přebitím“. Máte-li problémy s baterií, která se rychle vybíjí a nabíjí, případně vydrží v provozu jen krátkou dobu, zkuste baterii v iPhonu zkalibrovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články