Android Auto je v Android 10 součástí systému

Android Auto prošlo zejména na přelomu let 2019 a 2020 zásadními změnami. Tou hlavní je přímá implemetnace do systému Android 10 a nový Driving mode.

Android auto, čeština z APK Mirror i Zdroj fotografie: Needpix a Google / Creative Commons / CC BY
                   

V praxi to znamená, že od poslední verze operačního systému nebylo Android Auto samostatnou aplikací, a spouštělo se pouze po připojení k vozu. Podobně to má CarPlay od Apple, to však sklízí větší úspěchy. Ohlasy uživatelů nebyly zcela pozitivní, a tak Google zařadil do Google Play aplikaci Android Auto for Phone screens, díky níž je zase možné používat Android Auto na telefonech s Android 10 i bez připojení k autu, uvádí CarMagazine.

Android Auto v Android 10 nemělo úspěch

Z jakého důvodu Google implementoval Android Auto přímo do systému Android 10 není jasné. Pravděpodobně tím chtěl dosáhnout určité exkluzivity jako Apple, a docílit užívání pouze v kombinaci s vozem, který Android Auto podporuje. Protože však fungovala aplikace dlouhou dobu i bez integrovaného panelu v autě pouze na obrazovce telefonu, uživatelé si tak nějak zvykli. Velká kritika naštěstí přinutila tvůrce, aby vrátil Android Auto zpět jako obyčejnou aplikaci.

Má Android Auto na telefonu smysl?

Původní myšlenka byla vytvořit zjednodušené rozhraní pro ovládání telefonu v autě. A to se Googlu se svým Android Auto také podařilo …možná ale trochu jinak, než plánoval. Nový vůz si kvůli této aplikaci kupuje málokdo – dotykovou obrazovku zabudovanou v palubní desce zkrátka oželí, když mu Android Auto funguje i na telefonu, který je ve stojánku hezky na očích. Mapa navigace je dobře viditelná a ostatní aplikace lze ovládat velmi snadno. Navíc jde Android Auto používat i pro pěší „dopravu“, vysvětluje Tom’sGuide.

Ani po této aktualizaci v Android 10 však není Android Auto oficiálně dostupné v České republice. Kdo o něj přesto zájem má, může ho stáhnout z APK Mirror, což je ověřený zdroj aplikací, které u nás nejsou běžně dostupné. Sám autor takto stažené Android Auto používá a vždy funguje zcela bez problémů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Altman

Zobrazit další články